Fortuna 1 Liga: 4:0! Kolejny wielki triumf Podbeskidzia

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.11.2021, 20:04

Spotkanie 18. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Podbeskidziem Bielsko-Biała a Górnikiem Polkowice zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Po dwóch golach Scaleta oraz trafieniach Bilińskiego i Milasiusa padł wynik 4:0.

Przed tym meczem „Zielono-Czarnych” znajdowali się na ostatniej osiemnastej lokacie z 12. punktami na koncie. Zawodnicy „Górali” byli zaś na piątej pozycji z dorobkiem 28. „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie padł remis 1:1, jednak w rewanżu to bielszczanie wydawali się być zdecydowanym faworytem.

Mecz rozpoczął się świetnie dla „Górali”, którzy to już w szóstej minucie meczu wyszli na prowadzenie. Do odbitej bramki dopadł Mathieu Scalet i spokojnie pokonał Jakuba Szymańskiego. Chwilę później zdobyli oni drugą bramkę, która to jednak została anulowana z powodu zagrania ręką Goku. W kolejnych minutach Podbeskidzie przeważało, ale więcej bramek w pierwszej połowie już nie ujrzeliśmy.

Drugie 45 minut również rozpoczęło się świetnie dla bielszczan. W 51. minucie ekipa z województwa śląskiego zdobyła drugiego gola, ale ponownie został on anulowany. Sześć minut później Scalet zdobył już bramkę w sposób w pełni dozwolony. W 60. minucie Mateusz Magdziak otrzymał czerwoną kartkę, co dodatkowo skomplikowało i tak już trudną polkowiczan. Bielszczanie napierali na bramkę gości dalej i w 76. minucie Kamil Biliński zdobył swojego już trzynastego gola w tym sezonie. Cztery minuty później Titas Milasius ustanowił wynik tej rywalizacji na 4:0. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Wynik ten spowodował, że Podbeskidzie przesunęło się na trzecią lokatę w tabeli, zaś sytuacja ligowa zespołu z Dolnego Śląska staje się już coraz mniej do pozazdroszczenia, tym bardziej, że Górnik ostatni mecz wygrał jeszcze w sierpniu.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Polkowice 4:0 (1:0)

Bramki: 6’ Scalet, 57’ Scalet, 76’ Biliński, 80’ Milasius

Podbeskidzie: Polacek – Mikołajewski, Rodriguez, Wypych – Gutowski, J. Bieroński (77’ Frelek), Kowalski-Haberek, Bonifacio (68’ Milasius) – Scalet (77’ Janota), Goku (68’ Merebaszwili) – Biliński (84’ Polkowski)

Górnik: Szymański – Biernat, Magdziak, Fryzowicz – Szmyt (84’ Krakowski), Radziemski (46’ Karmelita), Żołądź, Sobków (65’ Baranowski)– Wacławczyk (65’ Pałaszewski) – Szuszkiewicz, Piątkowski (62’ Kucharczyk)

Żółte kartki: 87’ Milasius - 21’ Magdziak, 32’ Żołądź, 53’ Biernat

Czerwone kartki: 60’ Magdziak

Sędzia: Grzegorz Kawałko