La Liga: męczarnie Sevilli i Atletico

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 20.11.2021, 20:49

Atletico Madryt wymęczyło zwycięstwo nad Osasuną Pampeluna, zaś Sevilla zgubiła punkty w starciu z Deportivo Alaves w ramach 14. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.

Będąca w czubie ligowej tabeli Sevilla nie popisała się dziś, remisując tylko na własnym stadionie z ekipą Deportivo Alaves 2:2. Już na samym początku, bo w 5. minucie gry goście objęli prowadzenie po bramce Victora Laguardii. Podopieczni trenera Julena Lopetegui chcieli szybko odrobić straty, ale mimo dużej przewagi nie udawało im się to. Dopiero pod koniec pierwszej połowy gola na 1:1 zdobył Lucas Ocampos, ale jeszcze w doliczonym jej czasie Alaves ponownie odskoczyło. Tym razem na listę strzelców wpisał się Joselu. Honor i remis swojej drużynie uratował w 92. minucie meczu doświadczony Chorwat Ivan Rakitić.

Sevilla CF - Deportivo Alaves 2:2 (1:2)

Bramki: 38' Ocampos, 90+2' Rakitić - 5' Laguardia, 45+7' Joselu

Sevilla CF: Bono - Montiel (68' Papu Gomez), Kounde, Diego Carlos, Augustinsson (46' Suso(68' El Haddadi) - Jordan, Reges, Torres (46' Rakitić) - Ocampos, Mir, Idrissi (54' Acuna)

Deportivo Alaves: Pacheco - Duarte, Lejeune, Laguardia, Aguirregabiria - Moya, Ndiaye (59' Pina), Pons (86' de la Fuente) - Rioja (86' Garcia), Joselu, Mendez (73' Miazga)

Żółte kartki: 45+6' Ocampos, 60' Mir, 90+5' Lopetegui, Reges, Rakitić (poza boiskiem) - 45' Ndiaye, 50' Duarte, 73' Mendez, 89' Lejeune

Sędziował: A. Ruiz

.....

Los Colchoneros wymęczyli zwycięstwo nad nieźle spisującą się Osasuną Pampeluna. Mimo znaczącej przewagi aktualnych mistrzów Hiszpanii, zwycięski gol padł dopiero w samej końcówce meczu. Bramkę głową na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył Felipe po dokładnym dograniu z rzutu rożnego od Yannicka Carrasco.

Atletico Madryt - Osasuna Pampeluna 1:0 (0:0)

Bramki: 87' Felipe

Atletico Madryt: Oblak - Vrsaljko (85' Martin), Savić, Felipe, Hermoso - Carrasco, Koke, Llorente (75' Kondogbia), Lemar (65' De Paul) - Correa (65' Suarez), Griezmann (75' Cunha)

Osasuna Pampeluna: Herrera - Sanchez (89' Torres), Cruz, Garcia D., Garcia U., Vidal - Brasanac (75' Perez), Torro (66' Oier), Moncayola (89' Barja) - Avila (66' Budimir), Garcia K.

Żółte kartki: 45' Griezmann, 89' Martin - 56' Torro, 82' Garcia D.

Sędziował: J. Sanchez