Tauron Liga: Wrocław pewnie pokonuje Joker Świecie
Biuro prasowe #VolleyWrocław

• Dodał: Kacper Lewandowski
  • Data publikacji: 20.11.2021, 20:24

W ramach 9. kolejki Tauron Ligi na halę w stolicy Dolnego Śląska przyjechały siatkarki Jokera Świecie. Zdecydowanie nie było to spotkanie na szczycie tabeli, ale gospodynie zapewniły sobie w nim komplet punktów. Dzięki temu mają one teraz pewne 8. miejsce w tabeli. W trzech setach Wrocławianki pokonały gościnie, bez ani jednej gry na przewagi.

Na początku pierwszego seta obydwa zespoły szły punkt za punkt. W pierwszej kolejności, po błędzie w ataku Natalii Murek to Świecianki wyszły na trzypunktowe prowadzenie. W połowie seta natomiast Vangeliya Rachkovska dała swojej drużynie aż pięcio-oczkową przewagę. Cóż to była jednak za końcówka. Gospodynie po raz pierwszy od dłuższego czasu doprowadziły do wyrównania przy wyniku 21:21, po fenomenalnym bloku Anny Kaczmar. Taki stan rzeczy wyraźnie zdeprymował zawodniczki Jokera, które przegrały tego seta na własne życzenie. Najpierw Paulina Brzoska niefrasobliwie zachowała się przy próbie bloku, dając rywalkom setbola, by następnie Rachkovska popełniła błąd w ataku przesądzając wynik seta.

Drugi set znów zaczął się niewinnie od wymiany punkt za punkt. Stan ten utrzymywał się do wyniku 8:8. Od tego momentu zawodniczki VolleyWrocław ruszyły z fantastyczną wręcz dyspozycją, ani na moment nie oddając prowadzenia. Niesamowitą serię zagrywek zaliczyła Andrea Kossanyiova, z której zagrań gospodynie dopisały sobie aż sześć punktów z rzędu. W samej końcówce Świecianki próbowały jeszcze wrócić do gry, ale przewaga była jednak zbyt istotna. Seta zakończyła Murek po niezłej akcji ofensywnej.

Trzeci, ostatni set był natomiast częścią zupełnie bez historii. Wrocławianki wyszły na prowadzenie przy 1:0 po ataku Bałuckiej, następnie odskoczyły na 2:0 po błędzie Marii Luisy Oliveira i do samego końca nie oddały już prowadzenia. Gościnie były tak rozbite, że nie były w stanie ani razu doprowadzić nawet do wyrównania. Doskonale grały Murek, Karolina Fedorek, Kossanyiova i Bałucka. Ta ostatnia została ostatecznie MVP tego spotkania. Po ostatniej akcji na tablicy widniał wynik 28:18. Znów winną w decydującym momencie była Rachkovska, która popełniła błąd w obronie.

#VolleyWrocław - Joker Świecie 3:0 (25:23, 25:16, 25:18)
MVP: Izabela Bałucka