Fortuna 1 Liga: wysokie zwycięstwo Korony

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 20.11.2021, 22:54

Spotkanie 18. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Skrą Częstochowa a Koroną Kielce zakończyło się zwycięstwem gości. Po golach Błanika, Podgórskiego, Szpakowskiego oraz Górskiego dla kielczan oraz trafieniu Masa dla Skry padł wynik 4:1.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na piątej lokacie z 29. punktami na koncie. Zawodnicy „Skrzaków” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem 26. „oczek”. W pierwszym meczu tych drużyn w tym sezonie Korona triumfowała 2:0 i również w tym meczu była faworytem, chociaż Skra jest absolutną rewelacją tego sezonu i na pewno podopieczni Dominika Nowaka nie mogli zlekceważyć tego rywala. .

Mecz rozpoczął się od ataków Korony, która wyszła na prowadzenie w dwunastej minucie. Gola zdobył Dawid Błanik. Jedenaście minut później mieliśmy już jednak remis. Nienajlepsza interwencja Konrada Forenca i wyrównujące trafienie Macieja Masa. W kolejnych minutach kielczanie mieli delikatną przewagę, ale w pierwszej połowie nie zdobyli już bramki.

Drugie 45 minut rozpoczęło się bardzo dobrze dla kielczan i już w 53. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Przepiękną bramkę strzałem w samo okienko bramki zdobył Jacek Podgórski. Jedenaście minut później „Koroniarze” prowadzili już 3:1. Kolejny ładny gola, tym razem autorstwa Marcina Szpakowskiego. Skra próbowała jeszcze zdobyć kontaktowe trafienie, ale w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Jakub Górski ustanowił wynik rywalizacji na 4:1.

Wynik ten spowodował, że Korona przesunęła się na trzecią lokatę w tabeli, zaś częstochowianie przegrali po raz pierwszy od pięciu meczów.

Skra Częstochowa – Korona Kielce 1:4 (1:1)

Bramki: 23’ Mas – 12’ Błanik, 53’ Podgórski, 64’ Szpakowski, 90+3’ Górski

Skra: Kos – Krzyżak, Mesjasz, Brusiło – Winiarczyk (74’ Łukoszek), Szymański (83’ Bronisławski), Sajdak, Napora – Nocoń, Stromecki (64’ Baranowicz) – Mas

Korona: Forenc – Sierpina, Malarczyk, Koj, Danek – Szpakowski (74’ Górski), Gąsior – Błanik (81’ Petrović), Łukowski, Podgórski (90’ Lewandowski) – Frączczak (74’ Zebić)

Żółte kartki: 89’ Krzyżak - 30’ Szpakowski, 72’ Danek

Sędzia: Dominik Sulikowski