ATP Finals: Miedwiediew i Zverev w finale!
KeatingMedia.com.au

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 20.11.2021, 23:59

Daniił Miedwiediew i Alexander Zverev zagrają ze sobą w niedzielnym finale ATP Finals w Turynie. Rosjanin pewnie wygrał w sobotę z Norwegiem Casperem Ruudem. Niemiec po wyrównanym meczu pokonał natomiast Serba Novaka Djokovicia. Parę dni temu w meczu grupowym Miedwiediew okazał się minimalnie lepszy od Zvereva.

Broniący tytułu w ATP Finals Daniił Miedwiediew był faworytem spotkania z Casperem Ruudem i nie zawiódł. Rosjanin odniósł swoje dziewiąte z rzędu zwycięstwo w tym turnieju. Przez cały mecz miał pod kontrolą sytuację na korcie. Debiutujący w tym turnieju Norweg nie potrafił znaleźć recepty na doskonale dysponowanego wicelidera rankingu ATP. Rosjanin w 80 minut zwyciężył 6:4, 6:2. Zachowuje tym samym szanse na to, by zostać pierwszy od 2015 roku zawodnikiem, który obroni tytuł w kończącym sezon turnieju. Wcześniej w latach 2012-2015 niepokonany pozostawał Novak Djoković.

W sobotę Serb musiał natomiast uznać wyższość Alexandra Zvereva. Przed meczem lider rankingu był faworytem, ale wszyscy mieli w pamięci mecz tej dwójki z igrzysk w Tokio, gdzie Niemiec sensacyjnie wygrał. Nole zrewanżował się potem w półfinale US Open, ale w Turynie znów górą był Zverev. W trwającym niemal 2,5 godziny meczu tenisista z Hamburga potrafił skutecznie stawić czoła 20-krotnemu mistrzowi wielkoszlemowemu. W pierwszym secie bronił piłki setowej, ale później okazał się lepszy w tiebreaku. Koncentracji zabrakło mu pod koniec drugiej partii, ale zdołał na swoją korzyść rozstrzygnąć decydującą część meczu. Będzie mieć zatem okazję, by powtórzyć sukces sprzed trzech lat, kiedy wygrał ten turniej.

Daniił Miedwiediew (RUS) [2] – Casper Ruud (NOR) [8] 6:4, 6:2

Alexander Zverev (GER) [3] – Novak Djoković (SRB) [1] 7:6(4), 4:6, 6:3