Snooker - Champion of Champions: John Higgins drugim finalistą turnieju

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 21.11.2021, 01:18

John Higgins pokonał w wyrównanym, trwającym pięć godzin pojedynku Yan Bingtao. Spotkanie półfinałowe turnieju Champion of Champions zakończyło się wynikiem 6:5. Były lider rankingu zmierzy się w finale z aktualnym numerem 2., Juddem Trumpem.

Sobotnim wieczorem w Bolton Whites Hotel rozegrane zostało drugie spotkanie półfinałowe turnieju Champion of Champions. Na przeciwko siebie stanęli John Higgins i będący o ponad połowę młodszy od niego, Yan Bingtao. Czterokrotny mistrz świata w pierwszej fazie turnieju stoczył wyrównany pojedynek z Junhui Dingiem, w półfinale zaś wyraźnie pokonał Ronniego O'Sullivana 6:1. Chińczyk w tegorocznym turnieju odprawił już z kwitkiem dwóch innych mistrzów świata, Shauna Murphy'ego i Marka Selby'ego. Obaj panowie w turniejach rankingowych spotykali się ze sobą dziewięciokrotnie, pięć z tych pojedynków wygrywał Higgins.

Obraz meczu zupełnie różnił się od wczorajszego półfinału. Spotkanie toczyło się na bardzo wyrównanym poziomie, w teoretycznie rozstrzygniętych frejmach gra toczyła się do ostatniej wbitej bili. Było tak chociażby w trzeciej partii, gdzie niżej notowany Chińczyk przez długi czas walczył o snookera dającego mu szansę na zwycięstwo. Na przerwę zawodnicy schodzili przy stanie 3:1 dla Bingtao. Higgins wrócił jednak do meczu i wygrał trzy kolejne partie do 25, 5 i 23, Yan wyrównał stan spotkania wbijając w kolejnej 70-punktowego brejka. Dwa kolejne rozbicia doprowadziły do decydującego frejma, w którym pełną kontrolę przejął John Higgins i to on zameldował się w finale.

John Higgins - Yan Bingtao 6:4 (76-67, 81-69 (54), 41-71 (51), 74-12 (74), 26-65, 5-96 (89), 23-70 (70), 70-4 (70), 55-74 (51), 73-1 (59), 89:0 (89)