NHL: triumf Florida Panthers w hicie dnia

• Data publikacji: 21.11.2021, 09:41

Dzisiaj rozegrano kolejne mecze ligi NHL. Więcej emocji dostarczył hit rozgrywany na Florydzie, gdzie Panthers wygrali 5:4 z Minnesota Wild.

Mecz między liderem Konferencji Wschodniej, Florida Panthers i czwartą drużyną na Zachodzie, Minnesota Wild zapowiadał się bardzo interesująco. Pod koniec pierwszej tercji wynik dla Panter otworzył Owen Tippett. W drugiej części gry dwa trafienia dla gospodarzy zanotował Frank Vatrano. Bramki te przedzielił pierwszy gol dla Wild, autorstwa Joela Erikssona Eka w przewadze. Hokeiści z Minnesoty zmniejszali stratę do jednego trafienia, ale Panthers odpowiadali. Taka sytuacja miała miejsce do samego końca, a w ostatniej minucie padły aż trzy bramki, kiedy goście wycofali bramkarza. Na 46 sekund przed końcem Marcus Foligno trafił na 3:4. Następnie do pustej bramki strzelił Sam Bennett. Goście walczyli jednak do końca i po golu Ryan Hartman było już 4:5. Do ostatniej syreny pozostało zaledwie dziesięć sekund i Sergiej Bobrowski nie dał się już pokonać po raz piąty, więc Panthers triumfowali 5:4.

Za plecami Florida Panthers w tabeli na Wschodzie plasują się Carolina Hurricanes, którzy pokonali 5:4 Los Angeles Kings. W dwóch pierwszych tercjach Hurricanes wychodzili na prowadzenie, ale zespół gospodarzy wyrównywał. Taki stan rzeczy miał miejsce do końcówki drugiej odsłony spotkania, kiedy Martin Necas trafił na 5:4 i była to ostatnia bramka w meczu. Po 13. zwycięstwo sięgnęli Edmonton Oilers. Liderzy Konferencji Wschodniej pokonali 5:2 Chicago Blackhawks.

Los Angeles Kings - Carolina Hurricanes 4:5 (2:2, 2:3, 0:0)
Tampa Bay Lightning - New Jersey Devils 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)
Florida Panthers - Minnesota Wild 5:4 (1:0, 2:1, 2:3)
Montreal Canadiens - Nashville Predators 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
New York Islanders - Calgary Flames 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Philadelphia Flyers - Boston Bruins 2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
Toronto Maple Leafs - Pittsburgh Penguins 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Arizona Coyotes - Detroit Red Wings 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
Dallas Stars - St. Louis Blues 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 5:2 (4:1, 0:0, 1:1)