Bobsleje - PŚ: Nolte i Fiebig najlepsze w dwójkach

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.11.2021, 11:30

Za nami pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Świata w dwójkach kobiet. Na najwyższym stopniu podium stanęły Laura Nolte i Leonie Fiebig.

Pierwszy dobry wynik podczas rywalizacji w Innsbrucku uzyskały Laura Nolte oraz Leonie Fiebig. Jak się później okazało, czas 53,12 sekundy był najlepszym po pierwszej części zawodów. Jednak Niemki nie mogły być pewne zwycięstwa, ponieważ tylko 0,05 sekundy za nimi plasowała się Kaillie Humphries wraz z Sylvią Hoffman. Natomiast tuż za Amerykankami, na trzecim miejscu były Chistine de Bruin i Kristen Bujnowski.

W drugim ślizgu bardzo dobrze spisały się czwarte w połowie rywalizacji - Kim Kalicki oraz Anabel Galander, którym udało się wyprzedzić pary de Bruin/Bujnowski i Humphries/Hoffman, dzięki czemu uplasowały się na drugim stopniu podium. Natomiast pierwszą lokatę zajęły bezkonkurencyjne Laura Nolte i Leonie Fiebig. Niemki poprawiły jeszcze swój czas z pierwszego przejazdu i swoje rodaczki wyprzedziły o 0,17 sekundy. Najniższy stopień podium zajęła de Bruin wraz z Hoffman, wyprzedzając dwójki Humphries/Hoffaman i Jamanka/Lipperheide zaledwie 0,01 sekundy. Na wyróżnienie w całych zawodach zasługują Jiani Du oraz Qing Ying. Chinki po pierwszym ślizgu były na dziewiętnastym miejscu, ale w drugim przejeździe nieźle się zaprezentowały i awansowały na trzynastą lokatę.