EBL: niespodzianka w Radomiu

• Data publikacji: 21.11.2021, 20:00

Hydrotruck Radom sięgnął po niespodziewane zwycięstwo w 12. kolejce Energa Basket Ligi. Jedna z najsłabszych drużyn ligi pod wodzą nowego trenera pokonała Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski.

W przedostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną Hydrotruck Radom podejmował Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski. Zdecydowanym faworytem byli goście, którzy z bilansem 9-3 byli w ścisłej czołówce tabeli, a ostatnio wygrali w hicie z Zastalem. Hydrotruck przegrał cztery ostatnie mecze, a dzisiaj po raz pierwszy radomian poprowadził Mihailo Uwalin.

W mecz bardzo dobrze weszli koszykarze Hydrotrucka, którzy w pierwszej kwarcie mieli nawet osiem punktów przewagi - 18:10. Premierowa część gry zakończyła się rezultatem 26:20. Po dwóch skutecznych akcjach Danilo Ostojicia na początku drugiej odsłony meczu radomianie mieli dwucyfrową przewagę i Stal niespodziewanie była w dużych tarapatach. Mistrzowie Polski szybko się z nich wydostali, notując serię 13:0. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 45:42 dla Hydrotrucka, który miał ponad 50-procentową skuteczność w rzutach za trzy punkty.

Gospodarze świetnie rozegrali końcówkę trzeciej kwarty. Od stanu 52:52 rzucili sześć kolejnych punktów, a tę odsłonę gry zakończyli na prowadzeniu 65:56. Jeszcze na ponad dziesięć minut przed końcem radomianie mieli dziesięć punktów przewagi. Stal walczyła do końca i na minutę przed ostatnią syreną miała zaledwie trzy oczka straty. Ważnej trójki nie trafił Michael Young, a potem na linii rzutów wolnych skuteczni byli zawodnicy Hydrotrucka, który sensacyjnie wygrał 83:78. W ekipie gospodarzy świetnie zagrali podkoszowi - Danilo Ostojić (21 pkt.) i Filip Kraljewić (19 pkt.). Double-double (12 pkt. i 16 as.) zanotował Anthony Ireland.

Hydrotruck Radom - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:78 (26:20, 19:22, 20:14, 18:22)

Hydrotruck: Ostojić 21, Kraljewić 19, Ireland 12, Moore 10, Lewandowski 9, Zalewski 5, Dzierżak 5, Żmudzki 2, Wall 0, Okrutny, Karczemny, Zegzuła

Stal: Simmons 18, Palmer 16, Drechsel 15, Young 10, Florence 10, Mokros 5, Kulig 2, Andersson 2, Wadowski 0, Rachwalski, Załucki, Pluta.