EBLK: zwycięstwo Pszczółki w hicie
Dawid Lis

• Data publikacji: 21.11.2021, 20:15

Po przerwie reprezentacyjnej do gry wróciła Energa Basket Liga Kobiet. W weekend rozegrano siódmą kolejkę. W jej hicie Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrał z BC Polkowice i jest jedyną niepokonaną drużyną.

Najciekawszy mecz kolejki rozegrany był w Lublinie, gdzie Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS podejmowała BC Polkowice. Niepokonany zespół mierzy się z drużyną, która przegrała tylko raz. Lublinianki rozpoczęły mecz od wyniku 10:0. Cała pierwsza połowa należała do Pszczółki, która prowadziła 41:27. BC Polkowice dopiero po zmianie stron złapało właściwy rytm. Na sześć minut przed końcem zmniejszyło różnicę zaledwie do punktu. Po chwili był już remis, ale lublinianki nie oddały zwycięstwa. Pszczółka wygrała 75:72 i sięgnęła po szóste zwycięstwo w sezonie. Aż 29 punktów zdobyła Kamiah Smalls.

W tej serii gier rozegrano także derby Gdynii. Arka pewnie pokonała GTK wynikiem 91:60. Tym samym dla słabszego zespołu z Gdyni jest to już siódma porażka. Ciekawie było w Bydgoszczy, gdzie Polskie Przetwory Basket-25 podejmowały PolskąStrefęInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Po pierwszej kwarcie było 24:16 dla gospodyń, ale drugą część gry zdominowała ekipa z Gorzowa, która do przerwy prowadziła 43:30. W drugiej połowie od stanu 46:59 Bydgoszcz zdobył kolejne 27 punktów i ostatecznie wygrał 80:70. Porażkę po serii zwycięstw zanotowała Ślęza Wrocław, która niespodziewanie musiała uznać wyżsość Polonii Warszawa. Mecz Enea AZS Politechnika Poznań - Energa Toruń został przełożony.

Wyniki meczów 7. kolejki:

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Polska StrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 80:70
GTK Gdynia - VBW Arka Gdynia 60:91
1KS Ślęza Wrocław - Polonia Warszawa 83:89
Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - BC Polkowice 75:72