Saneczkarstwo - PŚ:  Polska z nieukończoną sztafetą po upadku Jamróz
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

Saneczkarstwo - PŚ: Polska z nieukończoną sztafetą po upadku Jamróz

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.11.2021, 15:34

Polska po upadku na pierwszej zmianie Natalii Jamróz nie ukończyła sztafety podczas zawodów Pucharu Świata w Yanqing. Najlepszy czas na próbie przedolimpijskiej uzyskała Austria. W rywalizacji jedynek kobiet triumfowała Madeleine Egle.

Nasz zespół w sztafecie rywalizował w składzie: Natalia Jamróz, Kacper Tarnawski oraz Wojciech Chmielewski z Jakubem Kowalewskim w dwójce. Niestety wystartować zdołała tylko Jamróz, która nie ukończyła swojego przejazdu z powodu upadku. Na szczęście naszej reprezentantce nic się nie stało i o własnych siłach opuściła tor. Oprócz Polski do mety nie dojechała jeszcze kadra ukraińska, rumuńska i rosyjska. W całych zawodach z czasem 3:06,953 sekundy najlepsza była Austria, którą reprezentowali: Madeleine Egle, David Gleirscher oraz Thomas Steu z Lorenzem Kollerem.

Wydawało się, że Austria zajmie drugie miejsce, ponieważ startujący jako ostatni Niemcy zmierzali po zwycięstwo. Jednak w samej końcówce ostatniej zmiany Toni Eggert oraz Sascha Benecken upadli. Co prawda dojechali do mety, ale dopiero na siódmej lokacie. Drugie miejsce przydało Stanom Zjednoczonym. Na najniższym stopniu podium stanęła kadra włoska, która do Amerykanów straciła tylko 0,003 sekundy.

Wcześniej odbyła się rywalizacja kobiet w jedynkach. W całych zawodach bezkonkurencyjna była Madeleine Egle, która miała najlepszy czas w pierwszym jak i drugim ślizgu, a jej rezultat 59,390 sekundy z pierwszego przejazdu jest nowym rekordem toru. Drugą lokatę z niewielką stratą do Egle zajęła Julia Taubitz. Natomiast o ponad pół sekundy gorsza od zwyciężczyni była Lisa Schulte. Klaudia Domaradzka i Natalia Jamróz nie przebrnęły piątkowych kwalifikacji.

Następne zawody Pucharu Świata odbędą się za tydzień w Soczi.