Bundesliga: Eintracht zdobywa cenne punkty na wyjeździe
piqsels.com

• Dodał: Paweł Klecha
  • Data publikacji: 21.11.2021, 17:27

W niedzielne popołudnie mogliśmy oglądać bardzo ciekawe spotkanie. SC Freiburg, w ramach 12. kolejki Bundesligi, podejmował u siebie piłkarzy z Frankfurtu. Bardzo dobrze radzący sobie w tym sezonie gospodarze ulegli "Orłom", utrzymując jednak nadal wysokie, trzecie miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa to wymiana ciosów pomiędzy dwoma zespołami, z której zwycięsko wyszli piłkarze gości. W 35. minucie, po dosyć przypadkowej akcji, piłka trafiła pod nogi Jespera Lindstorma. Ten, będąc na skraju pola karnego, mając przed sobą jedynie bramkarza, nie pomylił się i umieścił futbolówkę w siatce. Niewiele zabrało "Orłom", żeby podwyższyć prowadzenie. Drugi gol padł już w 44. minucie. Do rzutu wolnego podszedł Filip Kostić, z zamiarem dośrodkowania. Nikt jednak nie przeciął jego podania, a piłka, odpowiednio podkręcona, odbiła się od słupka i znalazła w bramce Marka Flekkena. Tak więc, po pierwszej połowie piłkarze zeszli do szatni z dosyć niespodziewanym wynikiem - 2:0 dla Eintrachtu.

W drugiej części spotkania zawodnicy z Freiburga rzucili się do ataku. Nie mieli nic do stracenia. Jednak mimo wielu akcjom ofensywnym przeprowadzonym w tych 45 minutach, nie byli oni w stanie stworzyć na tyle dobrej sytuacji, żeby zdobyć chociaż jednego gola. Większość czasu futbolówka znajdowała się na połowie "Orłów", które solidnie broniły dostępu do własnej bramki, szukając swoich szans w kontratakach. Finalnie, już do samego końca nie było nam dane oglądać ponownie piłki w siatce, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla Eintrachtu.

Dzisiejsza porażka nie pozwoliła piłkarzom z Freiburga odskoczyć od grupy zespołów czyhających na zastąpienie ich na trzecim miejscu w tabeli. Są to Bayer, Union i Wolfsburg, które już w następnej kolejce mogą tego dokonać. Eintracht natomiast może był zadowolony, gdyż trzy punkty pozwoliły mu przesunąć się bliżej środka stawki i powiększyć swoją przewagę nad strefą spadkową.

Freiburg - Eintracht 0:2 (0:2)
Bramki: 35' Lindstorm, 44' Kostić
Freiburg: Flekken - Schlotterbeck (46' Schade), Lienhart, Guide - Gunter, Hofler, Eggestein (69' Haberer), Kubler (85' Weisshaupt) - Grifo (90' Demirović), Jeong (70' Sallai), Holer
Eintracht: Trapp - N'Dicka, Hasebe, Tuta - Kostić, Jakić, Sow (74' Rode), Chandler (65' Toure) - Kamada, Borre (85' Ilsanker), Lindstorm (74' Ache)
Żółte kartki: 49' Chandler, 53' Tuta, 73' Trapp
Sędzia: Florian Badstubner