Premier League: kolejna wygrana The Citizens
©JonathanPalombo2014

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 21.11.2021, 16:54

W 12. kolejce angielskiej Premier League Manchester City mierzył się na własnym stadionie z ekipą Evertonu. The Citizens sięgnęli po kolejne trzy punkty do ligowej tabeli, a dzisiejsze zwycięstwo zawdzięczają trafieniom Raheema Sterlinga, Rodriego oraz Bernardo Silvy.

Dzisiejsze spotkanie już od pierwszego gwizdka arbitra przebiegało zdecydowanie pod dyktando Manchesteru City. Piłkarze The Citizens absolutnie kontrolowali przebieg gry i rzadko oddawali piłkę rywalom. Pierwszą okazję na gola głową miał Phil Foden, ale minimalnie się pomylił. Po raz kolejny zagrożenie dla bramki Pickforda było, gdy również głową uderzał Raheem Sterling, ale ponownie piłka nie trafiła w światło bramki. Podopieczni Pepa Guardioli w pewnym momencie mieli posiadanie piłki nawet na poziomie 80%. W 35. minucie sędzia podyktował dla gospodarzy rzut karny, z którego jednak się wycofał po konsultacji z VAR. Wreszcie piłka wpadła do bramki strzeżonej przez Pickforda. W 44. minucie Joao Cancelo dośrdkował do Sterlinga, a ten dał Obywatelom prowadzenie, które utrzymali do przerwy.

Na drugą połowę piłkarze Manchesteru wyszli nastawieni bardzo podobnie, jak w pierwszej. Zdecydowanie dominowali posiadanie piłki i zamykali rywala na jego połowie. W 55. minucie podwyższenie prowadzenia zapewnił Rodri. Hiszpan oddał mocny strzał spoza pola karnego, a Jordan Pickford nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Gospodarze niemal nie dopuszczali The Toffees pod swoją bramkę i szukali swoich kolejnych okazji bramkowych. Taką miał Sterling, który w 79. minucie oddał strzał, ale dobrze interweniował wtedy Pickford. Wynik spotkania podwyższył jeszcze Bernardo Silva. Manchester City zwycięzył 3:0 z Evertonem, zgarniając trzy punkty, które są szczególnie cenne w pogoni za uciekającą Chelsea.

Manchester City - Everton 3:0 (1:0)

Bramka: 44' Sterling, 55' Rodri, 86' Silva

Manchester City: Ederson - Walker, Stones, Laporte (76' Ake), Cancelo - Silva, Rodri, Gundogan - Sterling, Palmer (87' McAtee), Foden (58' Mahrez)

Everton: Pickford - Coleman, Godfrey, Keane, Digne - Gordon, Delph (63' Rondon), Allan (90' Onyango), Gray (17' Iwobi), Townsend - Richarlison

Żółte kartki: 45+3' Laporte - 31' Richarlison

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.