PKO Ekstraklasa: kolejne zwycięstwo Pogoni na własnym stadionie

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 21.11.2021, 16:59

W hitowym spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy trzecia w tabeli Pogoń Szczecin pokonała zajmujący szóste miejsce Śląsk Wrocław wynikiem 2:1. Gospodarze dominowali przez większość spotkania, wrocławianie jednak potrafili stworzyć sobie okazje, a jedną z nich na bramkę zamienił Rafał Makowski. Bramki dające zwycięstwo Pogoni zdobyli Zahovic i Kucharczyk.

W dzisiejszym pojedynku spotkały się dwie drużyny ze ścisłej czołówki PKO Ekstraklasy. Na stadionie w Szczecinie miejscowa Pogoń podejmowała Śląsk Wrocław. Podopieczni Jacka Magiery przeplatali w ostatnim czasie dobre występy z bardzo słabymi. Nie można tego samego powiedzieć o gospodarzach: nie przegrali oni w tym sezonie żadnego z sześciu rozgrywanych u siebie spotkań.

Pierwszą groźną akcję szczecinianie stworzyli sobie w czwartej minucie spotkania. Fantastyczne podanie dostał Kowalczyk, nie opanował jednak piłki i zmarnował okazję. Przez długi czas piłka utrzymywała się na połowie Śląska Wrocław, na pierwszy celny strzał czekaliśmy do czternastej minuty, a problemów z obroną nie miał Putnocky. Goście jedyną realną szansę na zdobycie bramki w pierwszej połowie mieli w dwudziestej minucie - z linii pola karnego strzelał Schwarz, do szczęścia zabrakło kilku centymetrów, bowiem piłka uderzyła w poprzeczkę. Portowcy zdecydowanie prowadzili grę, strzały w światło bramki oddawali jeszcze Kurzawa i Kozłowski, żaden z nich nie zdołał jednak zmienić wyniku.

Zdecydowanie więcej emocji przyniosła druga połowa, prostopadłe podanie do Zahovica posłał Rafał Kurzawa, a ten zmieścił piłkę przy lewym słupku i zdobył swojego czwartego gola w tym sezonie. Śląsk odpowiedział błyskawicznie, tuż po wznowieniu gry strzałem głową z okolic piątego metra, Stipicę pokonał Makowski. Obraz gry zupełnie różnił się od tego z pierwszej części spotkania, pod bramką rywali meldowali się zarówno gospodarze, jak i goście. Kolejną dobrą okazję piłkarze Pogoni stworzyli sobie w 75. minucie. Kamil Grosicki dośrodkował wprost nad głowę Kucharczyka, który strzelając na pustą bramkę, nie mógł się pomylić.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 2:1 (0:0)

Bramki: 53' Zahovic, 75' Kucharczyk - 54' Makowski

Pogoń Szczecin: Stipica - Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata - Dąbrowski - Kurzawa (84' Parzyszek), Kowalczyk (84' Drygas), Kozłowski (71' Legowski), Jean Carlos (62' Grosicki) - Zahovic (71' Kucharczyk)

Śląsk Wrocław: Putnocky - Verdasca, Golla, Bejger - Stiglec (88' Garcia), Mączyński, Makowski (62' Pich), Janasik (88' Zylla) - Schwarz (85' Quintana), Sobota (62' Łyszczarz) - Exposito

Żółte kartki: 56' Makowski, 68' Exposito

Sędzia: Paweł Raczkowski