La Liga: Real pewnie pokonał Granadę
Beticismo.net/Flickr/2017 Getty Images

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 21.11.2021, 18:10

W meczu 14. kolejki La Liga Real Madryt pokonał na wyjeździe Granadę 4:1. Zwycięstwo pozwoliło królewskim wrócić na pierwsze miejsce w tabeli.

W meczu Realu Madryt z szesnastą w tabeli Granadą faworyt mógł być tylko jeden. Była nim oczywiście drużyna z Madrytu, która musiała wygrać, aby powrócić na czoło tabeli ligi hiszpańskiej. Gospodarze z kolei potrzebowali zwycięstwa, żeby nieco odskoczyć od strefy spadkowej.

Od samego początku na boisku dominowali podopieczni Carlo Ancelottiego. Na udokumentowanie tej przewagi czekać musieliśmy do 19. minuty spotkania. Wówczas znakomitą piłkę do Marco Asensio posłał Toni Kroos. Hiszpański skrzydłowy popędził w stronę bramki i pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Królewscy natychmiast poszli za ciosem i już w 25. minucie podwyższyli prowadzenie. Krótko rzut rożny rozegrał Luka Modrić, a po chwili piłka trafiła do Toniego Kroosa, który wyłożył piłkę do Nacho, notując swoją drugą asystę w spotkaniu. Real wciąż nacierał, jednak do końca pierwszej połowy jego piłkarze nie zdobyli już bramki. Swoją jedyną okazję na bramkę wykorzystali za to miejscowi. Z dwudziestu metrów na bramkę rywala uderzył Luis Suarez, piłka po drodze odbiła się od interweniującego Casemiro i całkowicie zmyliła w ten sposób bramkarza Królewskich. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 2:1.

Po zmianie stron wciąż zdecydowanie przeważali madrytczycy, którzy szybko chcieli zdobyć trzecią bramkę i uspokoić grę. Dopięli swego w 56. minucie kiedy wspaniale na jeden kontakt zagrali Benzema oraz Modrić, a całą akcję wykończył Vinicius Junior. Sfrustrowani gracze Granady zaczęli grać ostro czego efektem był atak na nogi Viniciusa, po którym Monchu otrzymał czerwoną kartkę. Ta sytuacja zabiła mecz, zwycięzca stał się jasny. Piłkarze Realu próbowali jednak strzelać kolejne bramki. W 76. minucie Casemiro dograł do Ferlanda Mendy'ego a ten pewnie pokonał bramkarza. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Real pokonał Granadę 4:1 i wrócił tym samym na pierwsze miejsce w tabeli.

Granada - Real Madryt 1:4 (1:2)

Bramki: Suarez 34' - Asensio 19', Nacho Fernandez 25', Vinicius Jr. 56', Mendy 76'

Granada: Maximiano - Neva, Sanchez, Diaz (Torrente 58'), Quini - Suarez, Gonalons (Ruiz 59'), Monchu, Puertas (Montoro 46') - Rochina (Molina 59'), Soro

Real: Courtois - Carvajal, Fernandez, Alaba (Vallejo 83'), Mendy - Modric (Camavinga 80'), Casemiro, Kroos (Isco 80') - Asensio, Benzema (Jovic 80'), Vinicius Jr. (Rodrigo 72')

Żółte kartki: Montoro 62' - Isco 80'

Czerwone kartki: Monchu 67', Moreno 69' (poza boiskiem)

Sędzia: Juan Martinez Munuera