Short track - PŚ: kolejne podium Natalii Maliszewskiej!

Short track - PŚ: kolejne podium Natalii Maliszewskiej!

  • Dodał: Adam Kowalski
  • Data publikacji: 21.11.2021, 19:01

Kolejne podium Pucharu Świata w wykonaniu Natalii Maliszewskiej. W węgierskim Debreczynie nasza zawodniczka zdobyła brąz na dystansie 1000 metrów. 

 

W ćwierćfinale na dystansie 1000 metrów Natalia Maliszewska zajęła 2. miejsce w swojej serii z czasem 1:33,291 minuty i pewnie awansowała do półfinału. Tam również jechała po awans do finału, ale ostatnim łuku doszło do kontaktu z włoszką Arianną Fontaną. Przez "kraksę" Polka odpadła z rywalizacji, ale okazało się, że Włoszka została zdyskwalifikowana, a Maliszewską dzięki temu sędziowie przywrócili do biegu finałowego. Tam naszej zawodniczce udało się pojechał na podium. Zajęła 3. miejsce z czasem 1:31,950 minuty. Wygrała Suzanne Schulting (Holandia) z czasem 1:31,475 minuty. 

W biegach rankingowych na 1000 metrów drugie miejsce w swojej serii zajęła Gabriela Topolska z czasem 1:37,855 minuty. Pozwoliło jej to zająć 27. miejsce w całych zawodach. Wśród mężczyzn czwarte miejsce w swojej serii zajął Diane Sellier z czasem 1:28 703 minuty. Polak został ostatecznie sklasyfikowany na 23. miejscu.

 

Mieszana sztafeta Polaków wystąpiła w biegu rankingowym na dystansie 2000 metrów. Polacy zostali jednak zdyskwalifikowani. Pobiegli w składzie Diane Sellier, Kamila Stormowska, Michał Niewiński oraz Nikola Mazur.