PlusLiga: lublinianie pokonali Cuprum po pięciosetowej batalii
Biuro prasowe Jastrzębski Węgiel

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 21.11.2021, 20:59

W 8. kolejce PlusLigi siatkarze LUK-u Lublin podejmowali Cuprum Lubin. Pojedynek dwóch drużyn z dolnej połowy ligowej tabeli był wyrównany i przyniósł wiele emocji. Ostatecznie drużyna z Lublina zdobyła cenne dwa punkty, triumfując 3:2.

Niedzielna konfrontacja w Hali Globus rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych. Po kontrataku wykończonym przez Marcina Walińskiego zespół z Dolnego Śląska prowadził 4:1. Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. Dzięki świetnej postawie Grzegorza Pająka w polu serwisowym lublinianie wygrali kilka akcji z rzędu, doprowadzając do rezultatu 6:4 na swoją korzyść. W kolejnym fragmencie drużyna z Lubina wyrównała stan rywalizacji. Wskutek dobrego zagrania Remigiusza Kapicy goście prowadzili 10:8. Po zerwanym ataku Jana Nowakowskiego przewaga Cuprum wzrosła do czterech "oczek" (15:11). Ekipa prowadzona przez Dariusza Daszkiewicza popełniała proste błędy, co pozwalało lubinianom na utrzymywanie bardzo korzystnego wyniku. Dzięki blokowi Wojciecha Ferensa podopieczni Pawła Ruska prowadzili 20:15. W końcówce przyjezdni zachowali koncentrację i wygrali premierową partię 25:19.

Na początku drugiego seta obie drużyny skutecznie wykańczały swoje akcje, a wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsi inicjatywę przejęli gospodarze i wskutek bloku Wojciecha Włodarczyka prowadzili 8:6. Lubelski zespół dobrze prezentował się na siatce i powiększył swoją przewagę do czterech punktów (11:7). Podopieczni Pawła Ruska mieli spore kłopoty z dokładnym przyjęciem, a lublinianie skrzętnie to wykorzystali. Przy zagrywce Grzegorza Pająka miejscowi zanotowali świetną serię, doprowadzając do wyniku 16:8. Lubinianie dążyli do zmniejszenia strat, jednak nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanym rywalom. Dzięki udanemu zagraniu Grzegorza Pająka na tablicy wyników widniał rezultat 20:13. Ostatecznie drugi set padł łupem siatkarzy LUK-u, którzy zwyciężyli 25:17.

Lublinianie niesieni zdecydowanym triumfem w drugim secie poszli za ciosem na początku trzeciej odsłony. Dzięki dobrej postawie w bloku gospodarze prowadzili 6:2. Po asie serwisowym Bartosza Filipiaka podopieczni Dariusza Daszkiewicza mieli już pięć punktów przewagi (10:5). Zagrywka była zdecydowanym atutem lubelskiej ekipy. Po udanym serwisie Wojciecha Włodarczyka na tablicy wyników widniał rezultat 17:10 dla LUK-u. Później miejscowi konsekwentnie utrzymywali korzystny wynik. Dzięki kontratakowi wykończonemu przez Bartosza Filipiaka beniaminek prowadził 22:14. Gospodarze wygrali 25:17, a trzeciego seta zwieńczyła punktowa zagrywka Wojciecha Włodarczyka.

Czwarta partia rozpoczęła się lepiej dla siatkarzy Cuprum. Dzięki dobremu atakowi Dawida Guni zespół z Lubina prowadził 4:2. Gospodarze dosyć szybko wyrównali stan rywalizacji (5:5). W kolejnym fragmencie drużyna prowadzona przez Dariusza Daszkiewicza miała problemy ze skutecznym wykańczaniem akcji, co pozwoliło przeciwnikom na zbudowanie solidnej przewagi. Po kontrataku wykończonym przez Marcina Walińskiego różnica wynosiła pięć "oczek" na korzyść lubinian (14:9). Zespół z Lublina dążył do odrobienia strat i po bloku Bartosza Filipiaka na tablicy wyników widniał rezultat 15:13. Gospodarze poszli za ciosem i po asie serwisowym Jakuba Wachnika doprowadzili do remisu (17:17). Od stanu 18:18 goście zanotowali dobrą serię i prowadzili 21:18. Zawodnicy LUK-u szybko doprowadzili do remisu. O losach czwartej odsłony zadecydowała gra na przewagi. Ekipa z Lublina miała okazję do zakończenia meczu, jednak nie wykorzystała piłki meczowej. Przyjezdni zachowali więcej zimnej krwi, zwyciężając 30:28.

Decydująca partia rozpoczęła się lepiej dla miejscowych, którzy po bloku Bartosza Filipiaka prowadzili 4:1. W kolejnym fragmencie siatkarze LUK-u utrzymywali korzystny rezultat i dzięki nieudanej zagrywce Remigiusza Kapicy na tablicy wyników widniał rezultat 7:4. Przyjezdni nie spuścili głów, a wskutek dobrego zagrania Floriana Krage zmniejszyli różnicę do jednego punktu (8:7). Po zatrzymanym ataku Jakuba Wachnika przyjezdni wyrównali stan rywalizacji (11:11). W końcówce trwała niezwykle zacięta rywalizacja i obie ekipy mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie lublinianie wykorzystali piątą piłkę setową i zwyciężyli piątego seta 19:17, a cały mecz 3:2. Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano Wojciecha Włodarczyka, który zapisał na swoim koncie 29 "oczek".

W następnej kolejce PlusLigi LUK Lublin zagra na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów (27 listopada, 20:30). Natomiast siatkarze Cuprum Lubin podejmą Cerrad Enea Czarnych Radom (29 listopada, 20:30).

LUK Lublin - Cuprum Lubin 3:2 (19:25, 25:17, 25:17, 28:30, 19:17)

MVP: Wojciech Włodarczyk