Serie A: pierwsza porażka Napoli w sezonie, Inter górą w hicie!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 21.11.2021, 20:20

Spotkanie 13. kolejki włoskiej Serie A pomiędzy Interem Mediolan a SSC Napoli zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Calhanoglu, Perisicia oraz Martineza dla mediolańczyków i trafieniach Zielińskiego, a także Mertensa dla gości triumfowali oni 3:2. Piotr Zieliński spędził na placu gry 90 minut, zdobył gola i był jedną z najjaśniejszych postaci swojej drużyny.

Przed tym meczem „Nerazzurri” znajdowali się na trzeciej lokacie z 25. punktami na koncie. Zawodnicy „Azzurrich” byli zaś na pierwszej pozycji z dorobkiem 32. „oczek”. Mecz ten zapowiadał się więc jako absolutny hit kolejki.

Obaj szkoleniowcy nie mogli skorzystać ze wszystkich zawodników ze swoich kadr. W ekipie prowadzonej przez Simone Inzaghiego zabrakło Alexisa Sancheza oraz Stefana de Vrija. Luciano Spalletti nie mógł za to wystawić do rywalizacji Diego Demme, Kostasa Manolasa, Adama Ounasa, czy Matteo Politano.

Spotkanie rozpoczęło się świetnie dla neopolitańczyków, którzy to w 17. minucie wyszli na prowadzenie. Pięknego gola zdobył Piotr Zieliński. Inter jednak szybko odpowiedział na to trefienie Polaka. Osiem minut później „jedenastkę” na bramkę zamienił Hakan Calhanoglu. Mediolańczycy kontynuowali swoje ataki i chwilę przed końcem pierwszej części gry prowadzili już 2:1. Tym razem Davida Ospine pokonał Ivan Persić.

W 61. minucie Lautaro Martinez zdobył swojego gola i Inter prowadził już 3:1. Piękne podanie Joaquina Correi do drugiego z argentyńskich snajperów gospodarzy i pewne podwyższenie prowadzenia. Napoli jednak nie złożyło jeszcze broni i w 79. minucie Dries Mertens zdobył kontaktowe trafienie. Goście nie zdołali już wyrównać i to Inter triumfował 3:2.

Wynik ten spowodował, że Napoli nie wykorzystało potknięcia AC Milanu by odskoczyć od rywali, a także poniosło pierwsza porażkę w tym sezonie w Serie A. Z kolei Inter dzięki tym trzem punktom zbliżył się do prowadzącej dwójki już na cztery „oczka”.

Inter Mediolan – SSC Napoli 3:2 (2:1)

Bramki: 25’ Calhanoglu, 44’ Perisić, 61’ Martinez – 17’ Zieliński, 79’ Mertens

Inter: Handanović – Bastoni, Ranocchia, Skriniar – Perisić (88’ Satriano), Calhanoglu (61’ Vidal), Brozović, Barella (75’ Dimarco), Darmian – Correa (61’ Dzeko), Martinez (75’ Gagliardini)

Napoli: Ospina – Rui, Koulibaly, Rrahmani, Di Lorenzo – Ruiz, Anguissa – Insigne (75’ Mertens), Zieliński, Lozano (75’ Elmas) – Osimhen (55’ Petagna)

Żółte kartki: 41’ Calhanoglu, 72’ Vidal, 84’ Handanović, 90+1’ Dzeko – 10’ Osimhen, 24’ Koulibaly, 35’ Rrahmani

Sędzia: Paolo Valeri