EBL: Legia pokonuje Czarnych po dreszczowcu

• Dodał: Marcin Weiss
  • Data publikacji: 21.11.2021, 22:07

Po niesamowicie wyrównanym i pełnym walki spotkaniu Legia Warszawa pokonała Czarnych Słupsk 68:66. Na pięć sekund przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis, ale w ostatniej akcji sfaulowany został Strahinja Jovanović, który następnie trafił obie próby z linii rzutów wolnych i zapewnił gospodarzom wygraną.

Początek spotkania należał do gospodarzy, który w pierwszych pięciu minutach wypracowali sobie prowadzenie 16:5, a wyróżniającą się postacią był Strahinja Jovanović. Po pierwszej kwarcie Legia prowadziła 22:20, a początek drugiej odsłony to kompletna indolencja rzutowa obu zespołów, które przez cztery pierwsze minuty nie były w stanie zdobyć nawet jednego punktu. W drugiej części kwarty gra ofensywna obu ekip wyglądała już nieco lepiej, a warszawianom udało się uciec na dziewięć punktów przewagi.

Początek drugiej połowy ułożył się świetnie dla zespołu Wojciecha Kamińskiego, a jego zawodnicy bardzo szybko zwiększyli przewagę do 17 punktów. Wtedy jednak uaktywnił się Young, który w kilku kolejnych akcjach zapewniał przyjezdnym punkty, dzięki czemu po trzeciej kwarcie goście tracili do rywali tylko sześć oczek. W ostatniej odsłonie oba zespoły miały swoje problemy w ofensywie, przez co wynik cały czas utrzymywał się w okolicach remisu. Czarnym udało się w końcu wyjść na prowadzenie, gdy na dwie minuty przed końcem rzutem zza łuku popisał się Klassen. Po stronie Legii celnym rzutem odpowiedział niezawodny Jovanović, a na 10 sekund przed końcem gospodarze prowadzili 66:63. W decydującej akcji sfaulowany przy próbie zza łuku został Beech III, a jego trzy celne próby z linii rzutów osobistych doprowadziły do remisu. Na szczęście dla gospodarzy mieli oni w swoich szeregach Jovanovica, który zdołał wymusić faul, a następnie zapewnił ekipie zwycięstwo celnymi rzutami wolnymi. Legia Warszawa wygrała 68:66, a niekwestionowanym bohaterem meczu został Jovanović, zdobywca 30 punktów.

Legia Warszawa — Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 68:66 (22:20, 16:9, 19:22, 11:15)

Legia: Jovanović 30, Abdur-Rahkman 12, Skifić 9, Kulka 8, Kemp 4, Cowels III, Koszarek 2, Didier-Urbaniak, Kamiński, Wyka

Czarni: Beech III 19, Young 12, Garrett 11, Witliński 8, Jankowski 6, Klassen 5, Musiał 5, Słupiński, Kulikowski