Podsumowanie lig: świetna gra Slaughtera, kontuzja Sokołowskiego

• Data publikacji: 22.11.2021, 09:23

Przed nami w europejskiej koszykówce przerwa na mecze reprezentacyjne. W miniony tydzień przed okienkiem kadrowym rozegrano kolejne kolejki w ligach.

Liga hiszpańska

W meczu o trzecie miejsce w tabeli spotkały się Lenovo Teneryfa i Gran Canaria. Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie. Jego losy rozstrzygnęły się w końcówce, którą lepiej rozegrali gospodarze. Lenovo wygrało ostatnią kwartę 32:22 i cały mecz 98:89. Liderem Teneryfy był Giorgi Shermadini, który zdobył 25 punktów i zanotował 10 zbiórek. Świetnie w zespole Gran Canarii zaprezentował się AJ Slaughter, który rzucił aż 20 punktów. Jednak jego drużyna spadła na szóste miejsce w tabeli.

Adam Waczyński zdobył siedem punktów w ponad 20 minut meczu w Santiago de Compostela. Jego Casademont przegrał jednak 82:87 z Monbusem Obradoiro. Saragossa z bilansem 4-7 plasuje się dopiero na 12. pozycji w tabeli. Na czele zestawienia nadal znajdują się Real Madryt i Barcelona. Królewscy pewnie pokonali ostatni w tabeli Coosur Real Betis 71:48. Barcelona dzięki świetnej czwartej kwarcie wygrała na wyjeździe 83:68 Heredę San Pablo Burgos, która ostatnio rozwiązała kontrakt z Żanem Tabakiem.

Liga niemiecka

Syntainics Mitteldeutscher nie mieli większych szans w meczu z medi Bayreuth. Drużyna Jakuba Garbacza przegrała 68:100 i zanotowała czwartą porażkę z rzędu. Reprezentant Polski w 23 minuty zdobył siedem punktów. Tabelę zamyka EWE Oldenburg, który uległ 72:75 JobStairs Giessen. Po raz kolejny z powodu kontuzji na placu gry zabrakło Michała Michalaka. Polak znalazł się w składzie drużyny, ale nie pojawił się na parkiecie. W hicie kolejki Alba Berlin pokonała po dogrywce 71:66 ratiopharm Ulm.

medi Bayreuth - Syntainics Mitteldeutscher 100:68
EWE Oldenburg - JobStairs Giessen 72:75
ratiopharm Ulm - Alba Berlin 66:71

Liga włoska

W meczu Ligi Mistrzów kontuzji doznał Michał Sokołowski. Polak nie zagrał w ligowym spotkaniu z Armani Exchange Mediolan i prawdopodobnie nie pomoże reprezentacji w najbliższych spotkaniach eliminacji do mistrzostw świata. NutriBullet Treviso zdecydowanie przegrało 55:85 w Mediolanie.

Armani Exchange Mediolan - NutriBullet Treviso 85:55

Liga ABA

Mega Basket Belgrad wygrało 104:75 z grającą w Eurocupie Cedevitą Olimpią Ljubljana. Aleksander Balcerowski zdobył sześć punktów i zaliczył dziewięć zbiórek.

Mega Basket Belgrad - Cedevita Olimpia 104:75

Liga VTB

W miniony poniedziałek Parma Perm pewnie wygrała na wyjeździe 80:53 z Kalev/Cramo. Marcel Ponitka w niecałe 20 minut zdobył 11 punktów.

Kalev/Cramo - Parma Perm 53:80

Liga francuska

Liderem ligi jest Levallois, który w hicie pokonał euroligowy LDLC Asvel Villeurbanne 85:64. Na ostatnim miejscu w tabeli plasuje się Le Portel, które uległo 86:89 Roanne. Mateusz Wojciechowski zdobył aż 14 punktów.