Piłka ręczna - Bundesliga: awans THW Kiel na drugie miejsce

• Dodał: Miłosz Szade
  • Data publikacji: 22.11.2021, 10:16

Dzięki pokaźnemu zwycięstwu nad FRISCH AUF Göppingen kilończycy uplasowali się na pozycji numer dwa. Füchse Berlin podtrzymało natomiast serię meczów bez wygranej.

W Göppingen gospodarze podejmowali mistrza Niemiec. Atut własnej publiczności nie okazał się przydatnym czynnikiem w starciu z jedną z najlepszych drużyn w kraju. Kilończycy już na samym starcie mocno zaznaczyli swoją obecność na EWS-Arena. W 14. minucie prowadzili aż 10:5, tak naprawdę przesądzając o losach rywalizacji. W ataku przyjezdnych błyszczał Niclas Ekberg, który w tamtym momencie był autorem aż 7 bramek. Aż cztery trafienia z tej puli padły po wykorzystanych rzutach karnych.

Nie świadczy to dobrze o obronie FRISH AUF, która ewidentnie nie nadążała za rywalami i musiała ratować się faulami.  Dodatkowo w pierwszej połowie sędzia aż pięciokrotnie wysyłał zawodników gospodarzy na ławkę kar, tak więc ich przeciwnicy mieli więcej swobody w rozegraniu. Taki scenariusz nie mógł doprowadzić do innego zakończenia.

THW wykorzystało kolejne potknięcie Füchse Berlin i przeskoczyło ich w tabeli. Drużyna ze stolicy zremisowała z TVB Stuttgart 32:32, tym samym notując trzecie spotkanie bez porażki. Na czele niezmiennie SC Magdeburg, który ma jeden mecz w zapasie, ponieważ rywalizacja z TuS N-Lübbecke została przełożona.

FRISCH AUF Göppingen - THW Kiel 26:38 (15:20)