PKO Ekstraklasa: passa Radomiaka trwa
Radomiak.eu/Wikimedia/CC BY-SA 3.0

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.11.2021, 20:00

Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:0. Bramki dla gości zdobyli Raphael Rossi i Karol Angielski. Dla drużyny prowadzonej przez Dariusza Banasika było to czwarte zwycięstwo z rzędu.

Pierwsza połowa w Lubinie przysporzyła wiele emocji. Już w drugiej minucie Kacper Chodyna posłał znakomite podanie. Stuprocentową okazję zmarnował jednak Sasa Zivec. Chwilę później ponownie zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych. Strzelać próbowali Kruk, Żubrowski i Daniel, lecz ostatecznie skończyło się na rzucie rożnym. Z wyjątkiem kolejnego uderzenia Zivca był to ostatni lepszy fragment gry gospodarzy. W 15. minucie dośrodkowanie Leandro na gola zamienił Raphael Rossi. To był początek problemów lubinian. Dziesięć minut później znakomitą szansę zmarnował Karol Angielski. Napastnik nie potrzebował wiele czasu na rehabilitację. W 27. minucie podwyższył prowadzenie mocnym strzałem z woleja. Do przerwy mogło być nawet 0:3. W końcówce idealnie rzut wolny rozegrany przez gości kończył Maurides. Strzał Brazylijczyka zatrzymał, rozgrywający setny mecz w ekstraklasie, Dominik Hładun.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od faulu w polu karnym Rossiego na Karolu Podlińskim. Sędzia podyktował rzut karny, do którego podszedł Filip Starzyński. Strzał pomocnika obronił Filip Majchrowicz. To była już druga jedenastka przestrzelona przez kapitana "Miedziowych" w tym sezonie. Zagłębie w dalszym ciągu szukało gola kontaktowego. W 57. minucie niewiele do szczęścia zabrakło Alexandrowi Panticiowi. W 65. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Karol Angielski. Na boisku zawrzało. Żółtą kartkę obejrzał także Hładun i Maurides. Na murawę wpadł także rozgrzewający się Sasa Baljić, który został ukarany czerwonym kartonikiem. Grający w dziesiątkę Radomiak zamknął się na własnej połowie i dał rozgrywać lubinianom. Ci w ataku pozycyjnym nie byli w stanie niczym zaskoczyć defensywy gości. Wynik spotkania nie uległ zmianie.

Zagłębie Lubin - Radomiak Radom: 0:2 (0:2)

Bramki: 15' Rossi, 27' Angielski

Zagłębie: Hładun - Chodyna, Pantić, Kruk, Bartolewski -  Żubrowski (85' Żiguliew), Poręba, Daniel, Starzyński (90+2' Dudziński), Zivec (76' Kusztal) - Podliński

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Rossi, Cichocki, Jakubik - Leandro (90' Karwot), Kaput, Nascimento (81' Bogusz), Machado (81' Matos)  - Maurides (90' Sokół), Angielski

Żółte kartki: 39' Bartolewski, 64' Hładun, 72' Daniel, 84' Starzyński - 24', 64' Angielski, 47' Rossi, 64' Maurides

Czerwona kartka: 64' Angielski

Sędzia: Paweł Malec