• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 23.11.2021, 09:37

Za nami kolejna emocjonująca noc w hokejowej lidze NHL. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy Colorado Avalanche i Ottawą Senators, w którym padło aż 12 bramek.

Colorado Avalanche 7:5 Ottawa Senators (2:2, 1:1, 4:2)

1' Nichushkin, 14', 43' Makar, 34' Toews, 50' Rantanen, 59' Newhook, 60' Kadri - 13', 37', 45' Sanford, 20' Zub, 42' Norris

Mecz zaczął się od mocnego uderzenia w wykonaniu gospodarzy, a konkretnie Ivana Nichushkina, który już w pierwszej akcji posłał krążek do bramki rywali. Goście wyrównali w 13. minucie gry, gdy przewagę liczebną wykorzystał Zachary Sanford. Odpowiedź Avalanche była jednak natychmiastowa, bo minucie na 2:1 trafił Cale Makar. W końcówce tercji do ponownego remisu doprowadził Artyom Zub. Druga odsłona była nieco mniej emocjonująca, ale bardziej ostra. Również zakończyła się remisem, ale 1:1, a bramki strzelali Devon Toews dla miejscowych i znów Sanford dla Ottawy. Ostatnia odsłona zaczęła się od gola dla gości, a na listę strzelców wpisał się Josh Norris. Znów jednak nadeszła szyba riposta hokeistów z Colorado, a konkretnie Makara i było 4:4. W 45. minucie meczu hat-tricka skompletował Sanford, a Senators znów prowadzili 4:5. Decydujące momenty należały jednak do miejscowych. Najpierw wyrównał Mikko Rantanen, a wygraną zapewnili Alex Newhook i Nazim Kadri, który strzelił do psutej bramki, ustalając wynik końcowy na 7:5.