Tenis stołowy - IMŚ: Bajor w drugiej rundzie
Mateusz Piesiak

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 23.11.2021, 21:10

Natalia Bajor awansowała do drugiej rundy rozgrywanych w Houston IMŚ. Aktualna mistrzyni Polski na otwarcie turnieju pokonała Belgijkę Nathalie Marchetti 4:2. W ślady koleżanki z reprezentacji nie poszły Anna Węgrzyn i Natalia Partyka.

Jako pierwsza z biało-czerwonych rywalizację rozpoczęła Natalia Bajor, której przyszło się zmierzyć z reprezentantką Belgii Nathalie Marchetti. Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polki, bowiem w premierowej odsłonie straciła zaledwie pięć punktów. Belgijka szybko wyrównała stan meczu, ale z biegiem czasu Bajor zaczęła przejmować inicjatywę. Efektem coraz większej dominacji mistrzyni Polski były wygrane kolejne sety i objęcie prowadzenia 3:1 w setach. Marchetti odpowiedziała w piątej partii, wygrywając ją 11:9. Ostatnie słowo należało jednak do Bajor, która zamknęła mecz w sześciu setach.

W drugiej rundzie Polkę czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie. Jej rywalką już jutro będzie Rumunka Bernadette Szocs.

Natalia Bajor - Nathalie Marchetti (Belgia) 4:2 (11:5, 7:11, 11:7, 11:8, 9:11, 11:8)

Swój udział w turnieju gry pojedynczej podczas mistrzostw świata zakończyły pozostałe Polki. Anna Węgrzyn nie miała szans w pojedynku z Rumunką Elizabetą Samarą (0:4), z kolei Natalia Partyka po wyrównanej walce uległa reprezentantce Tajwanu Cheng Hsien-Tzu (2:4).

Anna Węgrzyn - Elizabeta Samara (Rumunia) 0:4 (6:11, 9:11, 4:11, 8:11)

Natalia Partyka - Cheng Hsien-Tzu (Tajwan) 2:4 (8:11, 11:5, 14:12, 9:11, 11:13, 7:11)