Euroliga kobiet: kolejna porażka Arki Gdynia

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 24.11.2021, 19:37

W 6. kolejce koszykarskiej Euroligii kobiet koszykarki VBW Arki Gdynia podejmowały zawodniczki Fenerbahce Safiport. Polska drużyna niestety nie zdołała pokonać ekipy z Turcji i zanotowała piątą porażkę w tych rozgrywkach, przy zaledwie jednej wygranej.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla polskiej drużyny. W pierwszej kwarcie było sporo walki, wyrównanej gry i kilka zmian prowadzenia. Gdynianki zdołały nawet osiągnąć czteropunktowe prowadzenie, które było największym w tej części gry, ale końcówka należała jednak do przyjezdnych i po 10. minutach gry był remis 23:23. W drugiej odsłonie gospodynie wyszły na prowadzenie, ale przyjezdne odpowiedziały na to solidnym serialem punkktowym 14:0 i momentalnie osiągnęły dwucyfrową przewagę. Do przerwy w Gdynia Arena zespół Fenerbahce prowadził 48:37.

W trzeciej kwarcie obie drużyny wymieniały się miniserialami punktowymi. Nieco korzystniej wychodziły na tym jednak gdynianki. Podopieczne Gundarsa Vetry zmniejszyły stratę do rywalek nawet do siedmiu punktów, ale ponownie zawodniczki Fenerbahce zdołały nieco odrobić przed syreną kończącą kwartę. Przed startem ostatniej odsłony nic nie było jeszcze rozstrzygnięte, ale Arka ze stratą ośmiu oczek musiała rozegrać naprawdę dobre 10 minut. W czwartej kwarcie jednak zdecydowanie lepsze okazały się koszykarki tureckiego klubu, które zwyciężyły i wygrały swój trzeci mecz.

VBW Arka Gdynia - Fenerbahce Safiport 70:87 (23:23, 14:25, 20:17, 13:22)

Arka Gdynia: Kastanek 15, Bertsch 15, Gustafson 12, Begić 9, Bernies 8, Lundquist 7, Podgórna 2, Borkowska 2, Dobrowolska 0

Fenerbahce: Jahupowa 28, McBride 22, Zahui 15, Williams 15, Sabally 3, Cakir 2, Canitez 2, Kurtulmus 0, Onar 0.

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.