Fortuna 1 Liga: porażka Korony w zaległym meczu na szczycie

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.11.2021, 22:23

Zaległe spotkanie 17. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną Kielce a GKS-em Tychy zakończyło się zwycięstwem gości. Po golu Nowaka padł wynik 1:0.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na trzeciej lokacie z 35. punktami na koncie. Zawodnicy „Tyskich” byli zaś na siódmej pozycji z dorobkiem 27. „oczek”.

W pierwszej połowie gra była dość wyrównana, oba zespoły stworzyły sobie groźne sytuacje ale jedyną bramkę ujrzeliśmy w 40. minucie. Konrad Forenc obronił pierwsze uderzenie Damiana Nowaka, ale już wobec dobitki zawodnika ekipy ze Śląska był bezradny.

W drugiej części meczu obraz gry wyglądał bardzo podobnie i ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

Wynik ten spowodował, że Korona nie wykorzystała szansy na doskoczenie do Widzewa, zaś GKS dzięki temu triumfowi wskoczył do strefy barażowej.

Korona Kielce – GKS Tychy 0:1 (0:1)

Bramki: 40’ Nowak

Korona: Forenc – Sierpina, Malarczyk, Koj, Danek – Szpakowski (77’ Lewandowski), Gąsior (46’ Zebić) – Błanik (59’ Petrović), Łukowski, Podgórski (66’ Górski) - Frączczak

GKS: Jałocha – Nedić, Mańka, Szymura, Połap – Kargulewicz (72’ Biel), Żytek, J. Piątek, Kozina – Nowak (85’ Jaroch) – Malec

Żółte kartki: 19’ Sierpina, 34’ Gąsior, 87’ Petrović, 90+2’ Koj – 58’ Kozina, 68’ Połap, 90’ J. Piątek

Sędzia: Damian Kos