Tenis stołowy - IMŚ: nieudany dzień Bajor
AZS UE Wrocław

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 25.11.2021, 00:10

Na drugiej rundzie gry pojedynczej zakończyła udział w mistrzostwach świata ostatnia z reprezentantek Polski - Natalia Bajor. Zawodniczka KU AZS UE Wrocław w pięciu setach uległa Rumunce Bernadette Szocs.

Natalię Bajor po wtorkowym zwycięstwie z Belgijką Marchetti czekało zdecydowanie trudniejsze zadanie w drugiej rundzie zawodów, bowiem po drugiej stronie siatki stanęła dzisiaj Bernadette Szocs. Rumunka to multimedalistka mistrzostw Europy i igrzysk europejskich, a także zawodniczka notowana w czołowej "30" światowych list. Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Bajor. Polka grała nerwowo i szybko jej dystans do rywalki urósł do kilku punktów. Doświadczona Szocs nie oddała wypracowanej przewagi, dzięki czemu premierową partię wygrała 11:5. W drugim secie mistrzyni Polski walczyła do końca, ale musiała uznać wyższość Rumunki po grze na przewagi. Po kolejnej wyrównanej partii Bajor złapała z wyżej notowaną przeciwniczką kontakt. Niestety na więcej nie było jej stać. Kolejne dwa sety padły łupem Szocs i to ona awansowała do trzeciej rundy mistrzostw.

Natalia Bajor - Bernadette Szocs (Rumunia) 1:4 (5:11, 11:13, 11:9, 10:12, 5:11)

Wcześniej Bajor rywalizowała także w parze z Natalią Partyką w grze deblowej. Po jednostronnym pojedynku biało-czerwone uległy tajskiemu duetowi Paranang/Sawettabut 0:3.

Natalia Bajor/Natalia Partyka - Orawan Paranang/Suthasini Sawettabut (Tajlandia) 0:3 (6:11, 6:11, 4:11)