NHL: rzuty karne w New Jersey dla Minnesota Wild
D Ramey Logan [CC BY 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 25.11.2021, 09:55

Dzisiaj przed Świętem Dziękczynienia rozegrano aż 14 meczów ligi NHL. Do rzutów karnych doszło w Prudential Centre w New Jersey, gdzie Devils przegrali 2:3 z Minnesotą Wild.

Hokeistów z Minnesoty po dwóch porażkach z czołowymi zespołami, czyli Floridą Panthers i Tampą Bay Lightning, zmierzyli się z dużo niżej notowanymi New Jersey Devils. Pierwsza tercja należała do Wild. Dwie bramki dla gości zdobyli Ryan Hartman i Nico Sturm. Na odpowiedź gospodarzy trzeba było czekać do trzeciej części gry. Gola kontaktowego strzelił Paweł Zacha. Do dogrywki doprowadził Jegor Szarangowicz, kiedy Devils wycofali już bramkarza. Losy spotkania rozstrzygnęły się w rzutach karnych, w których jedyne trafienie zanotował Kevin Fiala. Cam Talbot w całym meczu zaliczył aż 40 interwencji. Wild plasują się na trzecim miejscu w Konferencji Zachodniej.

Na Wschodzie prowadzą nadal Florida Panthers, którzy odnieśli 11. z rzędu zwycięstwo u siebie w tym sezonie. Nie mieli jednak łatwego zadania w starciu z Philadelphia Flyers. Długo przegrywali po bramce Joela Farabee. W trzeciej tercji wyrównał Sam Bennett, a zwycięskie trafienie dla Panter w dogrywce zanotował Aaron Ekblad. Czwartą porażkę w sezonie, a drugą z rzędu ponieśli hokeiści Carolina Hurricanes. Przegrywali niespodziewanie 1:2 z Seattle Kraken, a zwycięską bramkę dla nowej drużyny w NHL strzelił Marcus Johansson.

Buffalo Sabres - Boston Bruins 1:5 (1:4, 0:0, 0:1)
Columbus Blue Jackets - Winnipeg Jets 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Florida Panthers - Philadelphia Flyers 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
New Jersey Devils - Minnesota Wild 2:3 (0:2, 0:0, 2:0, 0:0, 0:1)
Pittsburgh Penguins - Vancouver Canucks 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Washington Capitals - Montreal Canadiens 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Detroit Red Wings - St. Louis Blues 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
New York Islanders - New York Rangers 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Nashville Predators - Vegas Golden Knights 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Colorado Avalanche - Anaheim Ducks 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)