Kombinacja norweska: Lamparter najlepszy w rundzie prowizorycznej, Kupczak 25.

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 25.11.2021, 18:32

W Ruce zainaugurowano zmagania kombinatorów norweskich. Czwartkową rundę prowizoryczną wygrał Johannes Lamparter. Jedyny Polak będący na liście startowej, Szczepan Kupczak, uplasował się na 25. miejscu.

W ostatni weekend listopada w Kuusamo zaplanowano trzy konkursy indywidualne, które wyłonią zwycięzcę minicyklu Ruka Tour. W czwartek rozegrano rundę prowizoryczną przed piątkowym biegiem na 5 km. Najlepszy na skoczni okazał się Johannes Lamparter. Półtora punktu za nim uplasował się jego rodak, Mario Seidl. Pierwszą trójkę uzupełnił obrońca Kryształowej Kuli, Jarl Magnus Riiber. Na kolejnych lokatach znaleźli się Ryota Yamamoto z Japonii i Norweg Jens Luraas Oftebro. Szczepan Kupczak, który w Finlandii samotnie broni biało-czerwonych barw, skoczył 127 metrów, co dało mu 25. miejsce. W piątek o godzinie 11 zostanie rozegrana seria skoków, a cztery godziny później zawodnicy ruszą do pięciokilometrowego biegu.