LKE: wpadka Tottenhamu z Murą, Bodo/Glimt wciąż niepokonane

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 25.11.2021, 23:59

Przed Antonio Conte jeszcze sporo pracy w Tottenhamie. Jego zespół przegrał w czwartek z NS Murą ze Słowenii. Piłkarze angielskiego zespołu powinni wziąć przykład z zawodników Bodo/Glimt. Norweska rewelacja tych rozgrywek wciąż jest niepokonana. Skuteczny był tym razem również zespół Romy.

Zdecydowanie najciekawszą informacją piątej kolejki rozgrywek premierowej edycji Ligi Konferencji Europy jest wynik meczu NS Mury z Tottenhamem. Spurs przegrali z piątą aktualnie drużyną słoweńskiej ekstraklasy 1:2. Już w 11. minucie zespół z Murskiej Soboty na prowadzenie wyprowadził Tomi Hrovat. Kolejnym ciosem dla Spurs była druga żółta kartka Ryana Sessegnona w 31. minucie. Mimo tego, podopieczni Antionio Conte zdołali wyrównać w 72. minucie za sprawą Harry'ego Kane'a. Niefrasobliwość w doliczonym czasie gry okazała się jednak bardzo kosztowna. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Amadej Marosa. To pierwsze punkty Mury w tych rozgrywkach. Tottenham może to kosztować wyjście z grupy. Londyńczycy są aktualnie na trzecim miejscu w tabeli i o awans będą walczyć z Vitesse Arnhem. Pewni gry wiosną są już piłkarze Stade Rennes. Mecz francuskiej ekipy z holenderską przyniósł zresztą wiele emocji. Padł remis 3:3, który przyniósł zespołowi Vitesse gol w samej końcówce.

Dużo bramek padło w meczach grupy H. FC Basel wygrało w Ałmatach z Kairatem 3:2. Tymczasem Karabach Agdam zremisował w Baku z Omonią Nikozja. Inna sprawa, że już od poprzedniej kolejki rywalizacja toczy się tu tylko o awans z pierwszego miejsca. Zespoły ze Szwajcarii i Azerbejdżanu dominują nad rywalami.

Tym razem wpadki uniknęła też AS Roma. Zespół Jose Mourinho wygrał 4:0 z Zorią Ługańsk i może być już spokojny o grę wiosną. Podobnie zresztą jak nieustannie rewelacyjnie spisujący się zespół Bodo/Glimt. Piłkarze z Norwegii pokonali na własnym boisku 2:0 ekipę CSKA Sofia.

Wiadomo już, że z grupy A awans uzyskają zespoły LASK Linz i Maccabi Tel-Aviv. W grupie B sprawę skomplikował sobie Partizan Belgrad. Serbski zespół przegrał na wyjeździe z Florą Tallin. Dzięki temu ekipa z Estonii może jeszcze przeskoczyć na drugie miejsce. Niezagrożony jest za to belgijski Gent, mimo że przegrał na Cyprze z Anorthosisem Famagusta. O awans nie muszą się martwić piłkarze AZ Alkmaar, ale za ich plecami wciąż toczy się walka między FK Jablonec a Randers FC. Podobnie inny holenderski zespół, czyli Feyenoord Rotterdam, nie musi już dawać z siebie wszystkiego w ostatniej kolejce. Nie wiadomo jednak czy obok niego z grupy E awansuje Slavia Praga, czy Union Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec zachował szanse na awans dzięki skromnemu zwycięstwu w Hajfie z Maccabi. Warto podkreślić, że 63 minuty na boisku spędził Tymoteusz Puchacz, a to, jak wiemy, nie zdarza się ostatnio często. FC Kopenhaga przypieczętowała awans, gromiąc 4:0 gibraltarski Lincoln Red Imps. Niewiadomą jest jednak, czy obok niej w fazie pucharowej zobaczymy Slovan Bratysłava, czy Paok Saloniki. Po raz drugi w bezpośrednim meczu tych drużyn padł remis i obydwie mają po 8 punktów.