Lotto Ekstraklasa: pięć bramek w Szczecinie

• Data publikacji: 25.08.2018, 19:55

Pogoń Szczecin w meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy przegrała u siebie z Lechią Gdańsk 2:3 (1:0) po niezwykle wyrównanym spotkaniu. Portowcy ponownie bez kompletu punktów.

Wyrównany i spokojny początek meczu nie przyniósł zbyt wielu emocji. Nieśmiało atakująca Lechia miała okazję na objęcie prowadzenia w 19. minucie spotkania, ale Załuski skutecznie bronił bramki gospodarzy. Goście próbowali wkroczyć odważniej w pole karne Portowców, jednak bezowocnie. Piłkarze Pogoni wykorzystali nieskuteczność przyjezdnych i zaatakowali pod koniec pierwszej połowy bramkę Kuciaka. Interwencja Paixao na linii bramkowej uratowała Lechię przed utratą gola, niemniej dotychczas najskuteczniejsza defensywa ligi uległa po chwili ofensywie gospodarzy. Pogoń otworzyła wynik trafieniem ze stałego fragmentu gry, a bramkę na 1:0 zdobył w 41. minucie Kamil Drygas po asyście Tomasza Hołoty.

Zaskoczona Lechia nie zdołała wyrównać wyniku w pierwszej połowie spotkania, jednak na remis nie trzeba było długo czekać.  Gola na 1:1 zdobył w 49. minucie Lukas Haraslin. Lechia złapała wiatr w żagle, a gospodarze nie nacieszyli się długo prowadzeniem. Chwilę później drugiego gola dla gości strzelił Steven Vitoria, któremu asystował Michał Mak. Pogoń przyjęła dwa mocne ciosy i wyrównała wynik po rzucie karnym w 66. minucie spotkania. Jedenastkę skutecznie wykorzystał Kamil Drygas. Oba zespoły grały na wysokich obrotach, a remis utrzymał się tylko przez krótką chwilę, bowiem w 69. minucie meczu Lechia ponownie objęła prowadzenie. Trzecią bramkę dla gości zdobył Adam Chrzanowski.  Gdańszczanie do końca rywalizacji skutecznie bronili zwycięskiego wyniku, choć o włos od wyrównania w doliczonym czasie gry był Drygas, którego dobitka zatrzymała się na słupku. Portowcy nie znaleźli jednak sposobu na skuteczny atak, kończąc spotkanie ponownie bez kompletu punktów.

POGOŃ SZCZECIN – LECHIA GDAŃSK 2:3 (1:0)

Bramki: Drygas (41’, 64’), Haraslin (49’), Vitoria (55’), Chrzanowski (69’)

Pogoń Szczecin: Załuska, Stec, Walukiewicz, Malec, Nunes, Hołota (Majewski), Kozulj, Frączczak, Drygas, Guarrotxena, Benedyczak

Lechia Gdańsk: Kuciak, Fila, Chrzanowski, Vitoria, Mladenović, Kubicki, Łukasik (Borysiuk), Lipski, Paixao, Haraslin (Michalak), Arak (Mak)

Żółte kartki: Fila, Kuciak

Sędzia: Mariusz Złotek