PKO Ekstraklasa: Piast lepszy od Termaliki

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 26.11.2021, 20:00

Piast Gliwice wygrał 2:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Gospodarze zdołali odwrócić niekorzystny wynik z pierwszej połowy i zainkasować trzy punkty.

Znakomicie mecz mogli rozpocząć goście. W 3. minucie przed szansą na zdobycie bramki z rzutu karnego stanął Roman Gergel. Słowak uderzył jednak obok słupka. Tym samym król strzelców Fortuna 1 Ligi z poprzedniego sezonu nadal pozostał bez gola w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy. Chwilę później Damian Kądzior umieścił piłkę w siatce, lecz sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego. Były zawodnik Dinama Zagrzeb próbował jeszcze kilkukrotnie pokonać Tomasza Loskę. Golkiper Termaliki nie dał się jednak zaskoczyć. Od początku na boisku było wiele chaosu. Trudne warunki, jakie spowodował silnie padający śnieg, również nie pomagały w wyprowadzaniu składnych akcji. W doliczonym czasie gry odbita piłka trafiła do Murisa Mesanovicia, który posłał ją obok wychodzącego Frantiska Placha.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się od znakomitej sytuacji Kacpra Śpiewaka. Młodzieżowy reprezentant Polski uderzył niewiele ponad bramką. W 52. minucie Kądzior dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, który doprowadził do wyrównania. Strzelony gol napędził gliwiczan, którzy dążyli do zdobycia kolejnych trafień. Na dwadzieścia minut przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie. Czwartą bramkę w sezonie zdobył Patryk Sokołowski. 27-latek przedarł się w polu karnym i na raty zdołał pokonać bramkarza. Niecieczanie po udanej pierwszej odsłonie mieli niewiele argumentów, by zagrozić bramce Placha.  Piast dowiózł korzystny rezultat i zdobył dawno niewidziane trzy punkty.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 2:1 (0:1)

Bramki: 52' Czerwiński, 71' Sokołowski - 45+3' Mesanović

Piast: Plach - Konczkowski, Mosór, Czerwiński, Katranis (89' Holubek) - Hateley, Sokołowski, Vida, Chrapek, Kądzior (84' Steczyk) - Stojilković (58' Toril)

Bruk-Bet: Loska - Kukułowicz (79' Grabowski), Putwicew, Biedrzycki, Wasielewski (89' Modelski) - Wlazło, Stefanik (79' Bonecki), Hubinek - Mesanović, Śpiewak, Gergel (62' Zeman)

Żółte kartki: 62' Sokołowski, 76' Vida, 88' Czerwiński - 45' Biedrzycki, 82' Zeman, 88' Wasielewski, 88' Śpiewak

Sędzia: Bartosz Frankowski