PKO Ekstraklasa: wygrana Radomiaka po karnym

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 26.11.2021, 22:29

Radomiak pokonał Wisłę Kraków 1:0 w drugim piątkowym meczu PKO Ekstraklasy. O wyniku zadecydował rzut karny, wykorzystany już w 6. minucie przez Angielskiego.

Bramka padła już w 6. minucie. Jeden z obrońców Wisły nadepnął na stopę Angielskiego w polu karnym. Sędzia Damian Sylwestrzak początkowo nakazał grać dalej, nie widząc wskazań do podyktowania rzutu karnego. Jednak pełniący funkcję VAR Paweł Pskit przy najbliższej okazji zasugerował sędziemu obejrzenie tej sytuacji na monitorze. Ostatecznie Sylwestrzak wskazał na punkt oddalony od bramki Biegańskiego o 11 metrów, a skutecznym strzałem popisał się sam poszkodowany, Angielski. Tak szybko objęte przez gości prowadzenie powinno pobudzić wiślaków do skomasowanych ataków, jednak gospodarze przygniatającej przewagi nie osiągnęli. Bardzo mądrze grający radomianie możliwie daleko odsuwali ciężar gry od swojego pola karnego, szukając okazji do podwyższenia prowadzenia. Wiślacy nieco przeważali, mieli więcej posiadania piłki, stworzyli kilka niezłych sytuacji, ale strzelali niecelnie (minimalnie), albo w odpowiednim miejscu znajdowali się obrońcy z Radomia. I tak wyglądało pozostałe 40 minut pierwszej połowy, bramek się jednak nie doczekaliśmy.

W przerwie w Wiśle nastąpiły dwie zmiany, ale istotnego wpływu na obraz gry one nie miały. Wisła przeważała, ale wciąż nie przeradzało się to na realne sytuacje bramkowe. Celowniki wiślaków były wyraźnie rozregulowane, tak, jakby nieustająco podający deszcz ze śniegiem uniemożliwiał oddanie celnego strzału. Co ciekawe najlepszą sytuację na zmianę wyniku miał Leandro, ale jego strzał w 75 minucie zatrzymał się na słupku bramki Biegańskiego. W samej końcówce Wisła powinna wyrównać, ale genialnymi paradami popisał się Majchrowicz. Potem jeszcze raz Wisłę ratował słupek. Wynik się ostatecznie już nie zmienił, Radomiak zdobył kolejny komplet punktów i awansował na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Wisła pozostaje na lokacie 14.

Wisła Kraków - Radomiak 0:1 (0:1)
Bramki: Angielski 6' (karny)
Wisła: Biegański - Hanousek, Sadlok, Szota, Gruszkowski (87 Hugi)- El Mahdoui, Yeboah, Plewka (46 Kuveljic), Skvarka (68 Brown), Młyński (46 Starzyński) - Kliment

Radomiak: Majchrowicz - Abramowicz, Cichocki, Rossi, Jakubik - Rondon (90+4 Świdzikowski), Matos (66 Karwot), Kaput, Leandro (76 Bogusz) - Roque Junior, Angielski (76 Cele)

Żółte kartki: Kuvejlic - Abramowicz, Karwot

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.