PlusLiga: Projekt Warszawa wygrywa ze Ślepskiem
Jakub Ćmil Polska Liga Siatkówki

• Dodał: Agnieszka Nowak
  • Data publikacji: 26.11.2021, 22:50

Projekt Warszawa pokonał w wyjazdowym meczu Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Spotkanie od początku do końca było bardzo zacięte. O zwycięstwie Stołecznych przeważyła znakomita dyspozycja serwisowa.

Faworytami starcia byli warszawianie, którzy sukcesywnie polepszają swoją grę i wyniki. Gospodarze przed spotkaniem plasowali się natomiast na 12. pozycji z sześcioma porażkami na koncie.

Początek meczu był wyrównany. Obie ekipy popełniały sporo prostych błędów. Częściej mylili się jednak Stołeczni i to podopieczni Andrzeja Kowala odskoczyli na 9:5. Wówczas rywale się jednak zmotywowali. Z czasem błędów w grze Projektu było coraz mniej, a skuteczny blok i trudna zagrywka pozwoliły im odrobić straty. Niedługo potem warszawianie wykorzystali serię kontrataków, w czym pomogła im świetna gra w defensywie. W efekcie odskoczyli na 21:14 i do końca kontrolowali przebieg seta. Partię zakończył błąd serwisowy Łukasza Rudziewicza na 25:18.

Kolejną odsłonę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze. Bartosz Kwolek i Michał Superlak ponownie popełniali proste błędy w ataku, przez co Ślepsk wyszedł na prowadzenie 8:6. Także tym razem warszawianie odrobili jednak straty dzięki dobrym zagrywkom. Rywalizacja długo toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to siatkarze z Suwałk przechylili szalę na swoją korzyść i wygrali 25:23 po udanym ataku Cezarego Sapińskiego.

Podrażnieni warszawianie szybko objęli kilkupunktową przewagę i zaczęli dyktować tempo gry w trzecim secie. Gospodarze nie zamierzali jednak się poddawać i wciąż utrzymywali kontakt z przeciwnikiem. Zabrakło im jednak punktu zaczepienia, aby odrobić straty. Ostatecznie przegrali 22:25 po skutecznym uderzeniu Jakuba Kowalczyka.

Także w ostatnim secie Stołeczni dominowali. Seria skutecznych kontrataków Bartosza Kwolka wyprowadziła ich na prowadzenie 8:6. Podobnie jak w poprzednich partiach suwałczanie nie pozwalali rywalom jednak zbytnio odskoczyć, dzięki czemu do samego końca kibice mogli być świadkami zaciętej walki. Udany kontratak w końcówce Ślepska sprawił, że na tablicy wyników pojawił się remis 23:23. Ostatecznie jednak gospodarze popełnili błąd przy piłce setowej i to Projekt triumfował 25:23.

Ślepsk Malow Suwałki – Projekt Warszawa 1:3 (18:25,  25:23, 22:25, 23:25)

MVP: Bartosz Kwolek