Fortuna 1 Liga: Podbeskidzie tym razem jedynie remisuje

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 26.11.2021, 22:55

Spotkanie 19. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Odrą Opole a Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończyło się remisem. Po golu Szreka dla opolan i trafieniu Goku dla gości padł wynik 1:1.

Przed tym meczem „Górale” znajdowali się na czwartej lokacie z 31. punktami na koncie. Zawodnicy „Oderki” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem 25. „oczek”.

Od samego początku meczu bielszczanie mocno ruszyli do ataku i w 30. minucie wyszli na prowadzenie. Piękną bramkę po dwójkowej akcji z Mathieu Scaletem zdobył Goku. Goście szybko chcieli podwyższyć prowadzenie, ale więcej goli w pierwszej połowie meczu nie zdobyli.

Drugie 45 minut rozpoczęło się świetnie dla Odry. W 57. minucie wyrównujące trafienie zdobył Jakub Szrek, który spokojnie wykończył ładną zespołową akcję. Podbeskidzie próbowało jeszcze wygrać ten mecz, ale ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 1:1.

Wynik ten spowodował, że Podbeskidzie nie wykorzystało okazji na wskoczenie na ligowe podium i po dwóch imponujących wygranych po 4:0 straciło punkty. Odra zaś pozostała na dotychczasowej lokacie.

Odra Opole – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1)

Bramki: 57’ Szrek - 30’ Goku

Odra: Kuchta – Petrak (64’ Janus), Kamiński, Kostrzycki, Szrek – Trojak, Niziołek – Marzec (74’ Spychała), Wróbel (46’ Tkocz), Sauczek (46’ Nowak) – Czapliński (64’ Żak)

Podbeskidzie: Polacek – Mikołajewski, Rodriguez, Wypych – Bonifacio, J. Bieroński (63’ Frelek), Kowalski-Haberek, Scalet (63’ Merebaszwili), Gutowski (65’ Milasius) – Biliński, Goku (87’ Janota)

Żółte kartki: 74’ Żak, 86’ Tkocz, 90+1’ Nowak - 42’ Bonifacio, 63’ Mikołajewski, 84’ Goku

Sędzia: Paweł Malec