Judo - Grand Slam: Kaleta otarła się o podium

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 27.11.2021, 00:27

Pierwszego dnia zawodów Grand Slam w Abu Dhabi udział wzięły trzy Polki. Najlepiej wypadła Aleksandra Kaleta, która zajęła piąte miejsce w kategorii do 52 kg.

Obsada zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie jest szczególnie okazała, ale wybrało się tam kilkoro czołowych zawodników. Do Abu Dhabi pojechała pięcioosobowa reprezentacja Polski. Najlepiej pierwszego dnia wypadła Aleksandra Kaleta w kat. do 52 kg, która w swojej pierwszej walce pokonała Uzbeczkę Dejorę Keldijorową przez ippon. W ćwierćfinale Polka musiała uznać wyższość Mongołki Chorloodoi Biszrelt po nieco ponad minucie walki. Kaleta miała jeszcze szansę w repasażach, w których szybko uporała się z Katelyn Jarrell (USA). W walce o brąz Polka uległa na kary Izraelce Gefen Primo. W tej kategorii wagowej triumfowała Francuzka Amandine Buchard.

Dwie nasze reprezentantki mieliśmy w kategorii do 57 kg. Niestety, Arleta Podolak i Julia Kowalczyk pożegnały się z turniejem już po pierwszej walce. Podolak nie dała rady Enchriilen Lchagwatogoo z Mongolii, a nasza olimpijka z Tokio nie sprostała Brytyjce Acelyi Toprak. Triumfatorką zawodów została Portugalka Telma Monteiro. W najniższej kategorii kobiecej po złoty medal sięgnęła Assunta Scutto z Włoch, pokonując w finale Shirine Boukli (Francja). Wśród mężczyzn w kat. do 60 kg zwyciężył Yung Wei Yang z Tajwanu, a w kat. do 66 kg najlepszy był Denis Vieru (Mołdawia).