Saneczkarstwo - PŚ: nasza eksportowa dwójka na dziewiątym miejscu w Soczi

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 27.11.2021, 10:50

Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski zajęli dziewiąte miejsce podczas rozgrywanych w Soczi zawodów Pucharu Świata w saneczkarstwie. Zwycięzcami rywalizacji zostali Andris i Juris Sics.

W pierwszym przejeździe nasza dwójka eksportowa dobrze się zaprezentowała i z rezultatem 50,333 sekundy zajmowała siódmą lokatę. Jednak wiadome było, że o awans będzie trudno, ponieważ Chmielewski i Kowalewski do dwójek Denisew/Antonow oraz Geueke/Gamm, które były na piątym miejscu, tracili blisko 0,3 sekundy. Na pierwszej pozycji po pierwszym przejeździe byli Andrei Bogdanow i Jurij Prochorow. Rosjanie uzyskali czas 49,660 sekundy i nad drugimi braciami Sics mieli 0,066 sekundy zapasu. Podium zamykali Tobias Wendl oraz Tobias Arlt.

Podczas pierwszego ślizgu dochodziło także do niebezpiecznych sytuacji. Wywrotki zaliczyły załogi Rieder/Kainzwaldner, Nagler/Malleier oraz Bots/Plume. Co prawda wszystkie dwójki dojechały do mety, ale nie liczyli już się w walce o dobre miejsce. Co więcej Bots i Plume w kolejnym zjeździe znów wywrócili się i tym razem już nie udało im się ukończyć rywalizacji.

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski w drugim przejeździe pojechali gorzej o blisko 0,3 sekundy niż wcześniej, co ostatecznie spowodowało, że nasi reprezentanci uplasowali się na dziewiątej lokacie. Natomiast w walce o najwyższe lokaty skuteczny atak na pierwsze miejsce przeprowadzili Andris i Juris Sics, którzy w drugim ślizgu byli tylko gorsi od nieliczącej się dwójki Rieder/Kainzwaldner i wyprzedzili liderujących Bogdanowa oraz Prochorowa o 0,120 sekundy. Najniższy stopień podium zajęła dwójka Wendl/Artl.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na pierwsze miejsce awansowali bracia Sics, którzy zgromadzili 170 punktów. Dziesięć punktów do nich mają Toni Eggert  i Sascha Benecken. Wojciech Chmielewski oraz Jakub Kowalewski zajmują 15. miejsce z 64 punktami.

Odbyła się także rywalizacja kobiet w jedynkach. Zwyciężczynią zawodów została Anna Berreiter, która była lepsza o 0,107 sekundy od Kendiji Aparjode. Na trzeciej pozycji uplasowała się Wiktoria Demczenko. Zaskoczeniem może być średnia postawa Natalie Geisenberger oraz Julii Taubitz, które zajęły odpowiednio dopiero ósme i dziewiąte miejsce. Natalia Jamróz oraz Klaudia Domaradzka nie przebrnęły eliminacji.