NHL: hit dla Washington Capitals

• Data publikacji: 27.11.2021, 10:44

Po dniu przerwy związanym ze Świętem Dziękczynienia do rywalizacji wróciła liga NHL. W najciekawszym dzisiejszym meczu Washington Capitals wygrali 4:3 z Florida Panthers.

Washington Capitals i Florida Panthers to zespoły ze ścisłej czołówki Konferencji Wschodniej. Dlatego też bezpośredni mecz tych zespołów stał na bardzo wysokim poziomie. Pod koniec pierwszej tercji na prowadzenie wyszli goście, notując przejęcie krążka blisko bramki przeciwnika. Wynik otworzył Jonathan Huberdeau. Na początku drugiej części gry wyrównał Tom Wilson, który zakończył kontrę Capitals w osłabieniu. Stołeczna drużyna nie tylko skarciła rywali za błąd, a także minutę później pokazała im, jak wykorzystywać przewagę. Bramkę na 2:1 zdobył Aleksander Owieczkin, który w kolejnej minucie trafił na 3:1. Panthers dość szybko się pozbierali i kontaktowego gola strzelił Sam Reinhart. W czwartej minucie trzeciej tercji hat-tricka skompletował Owieczkin, a wynik na 3:4 ustalił Carter Verhaeghe.

Wynik meczu w Waszyngtonie okazał się korzystny dla Carolina Hurricanes. Zespół ten wygrał 6:3 z Philadelphia Flyers i awansował na pozycję lidera na Wschodzie. Decydująca okazała się druga tercja, którą Hurricanes zwyciężyli 4:1. Dogrywka była potrzebna do rozstrzygnięcia meczu w Chicago. Po pierwszej części spotkania St. Louis Blues prowadzili 2:0. Blackhawks jednak wyrównali, a zwycięskie trafienie w drugiej minucie dodatkowego czasu gry zanotował Alex DeBrincat.

Boston Bruins - New York Rangers 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Chicago Blackhawks - St. Louis Blues 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 1:0)
Minnesota Wild - Winnipeg Jets 7:1 (2:0, 3:0, 2:1)
Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 3:6 (2:1, 1:4, 0:1)
Anaheim Ducks - Ottawa Senators 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Washington Capitals - Florida Panthers 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Nashville Predators - New Jersey Devils 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Buffalo Sabres - Montreal Canadiens 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Columbus Blue Jackets - Vancouver Canucks 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Tampa Bay Lightning - Seattle Kraken 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)