Premier League: kolejne domowe zwycięstwo Arsenalu

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 27.11.2021, 14:35

Newcastle United przegrało wyjazdowy mecz z londyńskim Arsenalem i pozostanie na ostatnim miejscu w tabeli Premier League. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0 dla gospodarzy, a bramki zdobywali Saka i Martinelli.

Przed tygodniem Kanonierzy doznali bolesnej porażki z Liverpoolem, a tym razem przyszło im się mierzyć z ostatnią drużyną w tabeli - Newcastle United. Faworytami tego pojedynku była rzecz jasna drużyna z północnego Londynu. Tym bardziej, że ich dzisiejsi rywale w bieżącej serii rozgrywek nie wygrali jeszcze żadnego wyjazdowego meczu. Co więcej, w ciągu ostatniej dekady Newcastle pokonało Arsenal tylko raz - było to w kwietniu 2018 roku.

Pierwsza połowa przebiegła zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, częściej utrzymywali się oni przy piłce i tworzyli sytuacje bramkowe. Zawodnikom Arsenalu brakowało jednak skuteczności. Udało im się oddać tylko dwa celne strzały. Świetnie spisywał się za to bramkarz gości, Martin Dubravka, który dwukrotnie popisał się efektownymi paradami. Najpierw obronił mocny strzał z rzutu wolnego Martina Odegaarda, a chwilę później strzał z główki Aubameyanga. Ostatecznie piłkarze zeszli na przerwę przy stanie 0:0.

Gospodarze lepiej weszli również w drugą część gry, lecz ich przewaga nie była już aż tak miażdżąca. Po raz kolejny remis starał się ratować bramkarz drużyny gości. Jako pierwszy drogę do bramki znalazł w 61. minucie Bukayo Saka. Tym samym otworzył on wynik spotkania. Niedługo później strzelec pierwszego gola zaczął uskarżać się na kontuzję i musiał opuścić boisko. Drugą bramkę, ustalającą wynuk meczu, zdobył wprowadzony chwilę wcześniej Martinelli. Niestety dla kibiców Arsenalu również ten zawodnik doznał urazu.

Arsenal Londyn - Newcastle United 2:0 (0:0)
Bramki: 56' Saka, 66' Martinelli
Arsenal: Ramsdale - Tavares, Gabriel, White, Tomaiyasu - Smith Rowe, Lokonga, Partey (85' Elneny), Saka (64' Martinelli) - Odegaard - Aubameyang (76' Lacazette)

Newcastle: Dubravka - Lascelles, Schaer, Krafth - Ritchie (67' Almiron), Shelvey (89' Hayden), Willock, Fraser - Saint-Maximin, Wilson, Joelinton (67' Murphy)

Żółte kartki: 76' Aubameyang - 44' Ritchie, 48' Krafth, 63' Lascelles

Sędzia: Stuart Attwell