Short track - PŚ: sobotnie finały bez Natalii Maliszewskiej

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 27.11.2021, 17:27

Trzeci dzień  rozgrywanego w Dortrechcie Pucharu Świata nie był udany dla Natalii Maliszewskiej. Polka rywalizację zarówno na dystansie 1500, jak i 500 metrów zakończyła na półfinałach.

Natalia Maliszewska była jedyną Polką, która zakwalifikowała się do zawodów głównych. Nasza najlepsza łyżwiarka nie rozpoczęła jednak sobotnich zmagań najlepiej. Maliszewska wystąpiła w półfinale na 1500 metrów, ale niestety została zdyskwalifikowana. W finałowym biegu swoją dominację potwierdziła liderka Pucharu Świata na tym dystansie Yubin Lee, zwyciężając z wynikiem 2:21,931 s. Podium dopełniły Courtney Sarault z Kanady i Suzanne Schulting z Holandii. U panów najlepszy okazał się Chińczyk Ziwei Ren (2:20,352 s), a tuż za nim finiszowali Holender Sjinkie Knegt oraz Koreańczyk Jang Hyuk Park.

Młodszą z sióstr Maliszewskich mogliśmy również oglądać na dystansie 500 metrów. Polka bardzo dobrze rozpoczęła rywalizację w swojej koronnej konkurencji i mimo nerwowej końcówki zajęła drugie miejsce w swoim biegu ćwierćfinałowym, tym samym awansując do półfinału z wynikiem 42:869 s. Niestety tam nie wszystko poszło po myśli polskiej zawodniczki, która przewróciła się przy próbie wyprzedzania i nie ukończyła biegu. W finale niestety bez polskich akcentów zwyciężyła Kim Boutin z Kanady (42,464 s), co jednocześnie pozwoliło jej zepchnąć Natalię Maliszewską na trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła liderka Pucharu Świata Arianna Fontana, a podium uzupełniła Jelena Seregina. W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się Dajing Wu z Chin, uzyskując rezultat 39,878 s i wyprzedzając Stevena Duboisa oraz Konstantina Iwliewa.

Pozostali z Biało-Czerwonych w sobotę zaprezentowali się w biegach rankingowych. Na dystansie 1500 metrów wśród pań z dobrej strony pokazała się Gabriela Topolska, która z czasem 2:37,509 s zajęła drugą pozycję w swoim wyścigu. Druga z Polek, Kamila Stormowska nie ukończyła biegu. U mężczyzn mogliśmy zobaczyć tylko jednego z polskich łyżwiarzy - Michała Niewińskiego, gdyż Diane Sellier zrezygnował ze startu. Niewiński zakończył zmagania z wynikiem 2:28,733 s, co dało mu trzecią pozycję w jego grupie. W konkurencji 500 metrów dobry występ odnotowała Patrycja Maliszewska, zajmując drugą pozycję w swoim biegu z wynikiem 44,886 s.

Trzeci dzień Pucharu Świata zakończyły półfinałowe biegi sztafet, gdzie wśród pań mogliśmy oglądać reprezentantki Polski. Biało-Czerwone wystąpiły w składzie Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Gabriela Topolska, Kamila Stormowska i zajęły czwarte miejsce w swoim biegu. Tym samym polską ekipę zobaczymy w niedzielnym finale B. Również w niedzielę w ćwierćfinałach na dystansie 1000 metrów powalczy Natalia Maliszewska.

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.