Bundesliga: multum goli w sobotnich spotkaniach

• Dodał: Kamil Dembczyk
  • Data publikacji: 27.11.2021, 19:04

W sobotę o godzinie 15:30 odbyło się pięć spotkań 13. kolejki niemieckiej Bundesligi. Padły w nich łącznie aż 23 bramki, a tymczasowym liderem najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech została Borussia Dortmund.

FC Koeln — Borussia M'gladbach 4:1

Drużyna z Kolonii, która ostatnimi czasy miała spore problemy z wygrywaniem meczów, podejmowała na własnym stadionie Borussie Moenchengladbach. W tym meczu częściej przy piłce utrzymywali się goście, tworzyli oni sobie także więcej sytuacji bramkowych. Liczby nie przełożyły się to jednak na wynik i to gospodarze zdobyli trzy punkty. FC Koeln było dzisiaj niesamowicie skuteczne — piłkarze tego klubu strzelili aż cztery bramki.

VfL Bochum — SC Freiburg 2:1

Wszystko, co ciekawe w tym spotkaniu działo się w drugiej połowie. Zdecydowanie więcej akcji wypracowała sobie drużyna z Freiburga, ale wielokrotnie powstrzymywał ich bramkarz drużyny gospodarzy. Pokonać Riemanna udało się gościom dopiero w 51. minucie, ale z prowadzenia długo cieszyć się nie mogli, bowiem już trzy minuty później było 1:1. Bramkę na 2:1 dla Bochum strzelił w 82. minucie Pantovic i niespodzianka stała się faktem.

Greuther Furth — TSG Hoffenheim 3:6

To był prawdziwy festiwal strzelecki w Furth. W ciągu dziewięćdziesięciu minut padło tam aż dziewięć bramek. Ostatnia drużyna w tabeli dwukrotnie narobiła swoim kibicom nadziei na punkty, najpierw wychodząc na prowadzenie, a później w drugiej połowie doprowadzając do wyrównania. Ostatecznie to goście, którzy całe spotkanie przeważali na boisku, strzelili więcej goli. Trzeba jednak przyznać, że gospodarze, szczególnie w pierwszej połowie napsuli im dużo krwi.

Hertha Berlin — FC Augsburg 1:1

Bardzo wyrównany mecz oglądaliśmy w Berlinie, gdzie w pierwszej połowie żadna z drużyn nie wypracowała sobie wyraźnej przewagi. W 40. minucie drogę do bramki znalazł jednak Richter i to gospodarze schodzili do szatni z prowadzeniem. W drugiej części gry zdecydowanie bardziej zdeterminowani byli gracze z Augsburga i rzutem na taśmę w ostatniej minucie doprowadzili do wyrównania.

VfL Wolfsburg — Borussia Dortmund 1:3

Najciekawiej zapowiadający się mecz dzisiejszego dnia zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund. Dość niespodziewanie bardzo szybko na prowadzenie wyszedł VfL Wolfsburg, jednak po stracie bramki goście przebudzili się, stworzyli sobie więcej sytuacji i jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Druga połowa to już pokaz umiejętności zawodników z Dortmundu. Kibiców BVB zadowolił na pewno powrót Erlinga Haalanda, który zaliczył prawdziwe wejście smoka. Norweg strzelił bramkę już w pierwszym meczu po przerwie spowodowanej kontuzją.

FC Koeln — Borussia M'gladbach 4:1 (0:0): 55' Ljubicic, 77' Uth, 78' Duda, 90+3' Andersson — 74' Hofmann
VfL Bochum — SC Freiburg 2:1 (0:0): 54' Polter, 82' Pantovic — 51' Lienhart
Greuther Furth — TSG Hoffenheim 3:6 (1:2): 22' Leweling, 46' Tillman, 67' Hrgota — 32', 62', 80' Bebou, 40', 57' Rutter, 66' Meyerhofer (sam.)

Hertha Berlin — FC Augsburg 1:1 (1:0): 40' Richter — 90+7' Gregoritsch
VfL Wolfsburg — Borussia Dortmund 1:3 (1:1): 2' Weghorst — 35' Can, 55' Malen, 81' Haaland