Bundesliga: Bayern z trzema punktami po golu Sane
Autor/Creative Commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 27.11.2021, 20:22

Bayern Monachium w spotkaniu 13. kolejki Bundesligi podejmował na Allianz Arenie Arminię Bielefeld. Ostatecznie gospodarze po ciężkim meczu zwyciężyli 1:0 po golu Leroy'a Sane.

W 7. minucie ładny strzał z wyskoku oddał Thomas Muller, ale świetnie z próbą Niemca poradził sobie Stefan Ortega. Po chwili golkiper Arminii znów się wykazał, tym razem po uderzeniu z daleka Leroy'a Sane. Kolejną strzelecką szansę dla Bayernu stworzył Alphonso Davies. Kanadyjczyk minął kilku rywali, dzięki czemu znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, jednak znów dobrze w bramce spisał się Ortega. W kolejnych fragmentach pierwszej części gry podopieczni Juliana Nagelsmanna wciąż nie mogli umieścić piłki w siatce. Swoje szanse mieli między innymi Robert Lewandowski oraz znów Alphonso Davies, ale za każdym razem brakowało im skuteczności i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

40 sekund po rozpoczęciu drugiej części gry rewelacyjną okazję miał Leroy Sane, jednak piłka po jego lekkim uderzeniu przeleciała tuż obok lewego słupka. W dalszych minutach gola mógł strzelić Robert Lewandowski, ale nasz reprezentant nie był w stanie dosięgnąć dobrego podania od Sane. Niemoc strzelecką piłkarzom Bayernu udało się przełamać dopiero w 71. minucie za sprawą Leroy'a Sane, który oddał świetny strzał zza pola karnego, nie dając żadnych szans na dobrą interwencję Stefanowi Ortedze. Natomiast sześć minut później bramkarz Arminii zapobiegł podwyższeniu wyniku, zatrzymując niezły strzał Kingsley'a Comana. W następnej akcji Ortega mógł już tylko dziękować szczęściu, ponieważ fantastyczny strzał, który odbił się zarówno od poprzeczki jak i słupka oddał Serge Gnabry. Później już żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce i ostatecznie trzy punkty zdobył Bayern, który już za tydzień w meczu o fotel lidera zmierzy się z Borussią Dortmund.

Bayern Monachium - Arminia Bielefeld 1:0 (0:0)

Bramki: 71' Sane

Bayern Monachium: Neuer - Davies, Hernandez (90' Sule), Upamecano, Pavard - Goretzka (56' Musiala), Tolisso - Sane (72' Gnabry), Muller, Coman - Lewandowski

Arminia Bielefeld: Ortega - Andrade (78' De Medina), Nilsson, Pieper, Brunner - Prietl, Vasiliadis (78' Fernandes) - Okugawa, Schopf (90' Serra), Wimmer (64' Hack) - Klos (78' Lasme)

Żółte kartki: 64' Hernandez - 82' Lasme

Sędzia: Marco Fritz