Serie A: świetny występ Zielińskiego, Napoli wygrywa z Milanem!

• Data publikacji: 25.08.2018, 23:03

Sobota we włoskiej Serie A stała pod znakiem hitów. W wieczornym spotkaniu Napoli po niezwykle zaciętym meczu pokonało AC Milan 3:2, a jedną z głównych ról odegrał Piotr Zieliński, który był autorem dwóch bramek dla zwycięzców.

Początek spotkania był bardzo wyrównany z obu stron. Jednak w 15. minucie świetną akcję przeprowadzili piłkarze z Mediolanu. Fabio Borini otrzymał długie podanie i z największym trudem zdołał je zgrać głową do nadbiegającego Bonaventury, który mocnym uderzeniem pokonał Ospinę.

Gospodarze próbowali odrobić straty. Dwukrotnie strzałów z dystansu strzelał Jose Callejon, ale raz został zablokowany, a za drugim razem uderzył obok słupka. Tuż przed przerwą swoją szansę na zdobycie bramki miał także Arkadiusz Milik, ale w bardzo dobrym stylu jego uderzenie wybronił Donnarumma. Podopieczni Gennaro Gattusego schodzili do szatni przy wyniku 1:0.

Cztery minuty po wznowieniu gry Milan powiększył swoją przewagę. Obrońcy Napoli znowu dali się zaskoczyć długim podaniem. Tym razem piłka trafiła jednak do Suso, który zgrał ją do Davide Calabrii, a prawy obrońca płaskim strzałem pokonał Ospinę. Strata drugiej bramki wyraźnie podziałała mobilizująco na piłkarzy Ancelottiego i w 53. minucie zdobyli gola kontaktowego. Jego autorem był Piotr Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski otrzymał podanie wzdłuż pola karnego, w świetnym stylu zmylił obrońcę i pokonał Donnarumę.

Niemal kwadrans później Zieliński ponownie zabłysnął. Zbyt krótkie wybicie głową Bakayoko wykorzystał Polak, który z pierwszej piłki huknął na bramkę i zdobył swojego drugiego gola. W 72. minucie Zieliński zszedł z boiska, ale jego koledzy zdołali zadać decydujące trafienie. Bohaterem Neapolu został Dries Mertens. Allan zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a Belg nie miał problemów ze skierowaniem piłki do siatki.

Mimo kolejnych sytuacji już się nic zmieniło i to podopieczni Ancelottiego cieszyli się z wywalczenia trzech punktów.

Napoli - AC Milan 3:2 (0:1)

53', 67' Zieliński, 80' Mertens - 15' Bonaventura, 49' Calabria