Saneczkarstwo - PŚ: Polska na siódmym miejscu w sztafecie
Sandro Halank, CC BY-SA 4.0

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 28.11.2021, 13:32

Na zakończenie pierwszego weekendu pucharowych zmagań w Soczi polska sztafeta zajęła siódme miejsce. Triumf odniosła kadra rosyjska. Natomiast w niesamowitych zawodach męskich jedynek zwyciężył Johannes Ludwig.

Polska wystartowała w takim samym składzie jak tydzień temu w Yanqing, czyli: Natalia Jamróz, Kacper Tarnawski oraz Wojciech Chmielewski z Jakubem Kowalewskim w dwójce. Nasi reprezentanci ostatecznie uzyskali czas 2:50,191, co przełożyło się siódmą lokatę. Pierwsze miejsce z rezultatem 2:45,808 zajęła Rosja, którą reprezentowali: Wiktoria Demczenko, Semen Pawliczenko i dwójka Bogdanow/Prokorow. Drugie miejsce ze ponad sekundową stratą zajęli Niemcy, a trzecia lokata padła łupem Łotwy. Sztafety nie ukończyła Kanada oraz Ukraina. Natomiast Czechy zostały zdyskwalifikowane za złe wykonanie zmiany przez Annę Cezikovą.

Do niesamowitych przetasowań doszło w zawodach jedynek męskich. W pierwszym ślizgu przez złe warunki atmosferyczne oglądaliśmy prawdziwy pogrom faworytów. Johannes Ludwig był dopiero 20., Felix Loch 15., Roman Repilow 23., a Max Langenhan 26. Polegli także bracia Gleirscher. W ten sposób po pierwszym przejeździe na prowadzeniu plasował się Kristers Aparjods z czasem 52,116 sekundy. Za nim ze stratą 0,021 sekundy był Dominik Fischnaller, a podium zamykał Riks Kristens Rozitis. W drugim ślizgu lepsze warunki mieli startujący wcześniej zawodnicy, dzięki czemu zaliczyli olbrzymie awanse w klasyfikacji. Ostatecznie zwycięzcą całych zawodów został Johannes Ludwig, który na podium wyprzedził Felixa Locha oraz Romana Repilowa. Z czołówki po pierwszym przejeździe najlepiej spisał się Kristers Aprjods, zajmując 5. miejsce. Dominik Fischnaller spadł aż na 28. pozycję, a Rozitis 15. W zawodach nie wziął udziału żaden reprezentant Polski. Kacper Tarnawski odpadł w kwalifikacjach.

Za tydzień saneczkarska czołówka znów będzie rywalizować w Soczi.