La Liga: wymęczone i szczęśliwe zwycięstwo FC Barcelony

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 26.08.2018, 00:11

Real Valladolid przegrał 0:1 z FC Barceloną w meczu 2. kolejki hiszpańskiej La Ligi. Zwycięstwo Katalończykom zapewnił Ousmane Dembele w 57. minucie meczu.

Już pierwsze minuty pokazały, że sobotnie spotkanie wcale nie musi być przyjemną formalnością dla mistrzów Hiszpanii. W premierowym kwadransie gospodarze pokazywali nie tylko waleczność, lecz także umiejętność rozegrania piłki i stwarzania sytuacji podbramkowych - to oni oddali jako pierwsi dwa celne strzały. W 19. minucie mogło być 0:1, jednak Jordi Alba zmarnował doskonałe podanie Lionela Messiego. W kolejnych fragmentach meczu oglądaliśmy całkiem wyrównane widowisko. Oczywiście, to "Blaugrana" prowadziła grę, próbowała odnaleźć się w ataku pozycyjnym, jednak kontry gospodarzy czasami były groźne. Goście powinni otworzyć wynik spotkania w 35. minucie, lecz strzał Phillipe Coutinho trafił w słupek. Już do samego końca premierowej odsłony na boisku przeważali goście, ale nie byli w stanie strzelić gola.

Dokonali tego dwanaście minut po wznowieniu gry. Luis Suarez dośrodkował do Sergio Roberto, który wycofał piłkę do niepilnowanego Dembele. Francuz spokojnym i precyzyjnym strzałem pokonał Masipa. Wydawało się, że od tego czasu "Blaugrana" zdominuje gospodarzy i szybko strzeli jeszcze przynajmniej jednego gola. Nic takiego jednak się nie stało. Real Valladolid odważniej ruszył do ataków i w 77. minucie stworzył sobie nawet doskonałą okazję do strzelenia bramki. Strzału głową z bliska spróbował Keko, lecz trafił prosto w ter Stegena. Niedługo potem Luis Suarez umieścił piłkę w bramce Realu, jednak sędzia liniowy uznał, że Urugwajczyk znajdował się na spalonym w momencie podania. Nieprawdopodobnych emocji dostarczył doliczony czas gry. Keko pewnym strzałem głową pokonał niemieckiego golkipera gości i wydawało się, że gospodarze wyszarpią cenny remis. Nic takiego się jednak nie stało, bowiem po konsultacji z systemem VAR, sędzia odgwizdał spalonego.

To drugie zwycięstwo FC Barcelony w tym sezonie. Podopieczni Ernesto Valverde za tydzień podejmą u siebie Huescę.

REAL VALLADOLID - FC BARCELONA 0:1 (0:0)

Bramki: Ousmane Dembele (57')

Real V.: Masip – Moyano, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – B. Fernández (64. Keko), Alcaraz – Anuar, Plano, T. Villa (87. Verde) – Ünal (70. Cop)

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Coutinho (84. Malcom) – O. Dembèlé (76. Arturo Vidal), L. Suárez (90+1. El Haddadi), Messi

Żółte kartki: Unal - Pique

Sędzia: Ricardo de Burgos