Bobsleje - PŚ: w czwórkach bez zaskoczeń

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 28.11.2021, 16:29

Francesco Friedrich wraz ze swoją załogą wygrał zawody Pucharu Świata w czwórkach. Podium w Innsbrucku uzupełniły ekipy Oskarsa Kibermanisa oraz Justina Krippsa.

W pierwszym ślizgu najlepsza oczywiście była załoga Francesco Friedricha, która uzyskała czas 50,83 sekundy. Na drugim miejscu ze stratą 0,14 sekundy plasowała się czwórka Johannesa Lochnera. Przed finałowym przejazdem walka o miejsca o podium zapowiadała się pasjonująco, ponieważ załoga Lochnera miała tylko 0,05 sekundy zapasu nad zajmującymi ex aequo szóste miejsce czwórkami Justina Krippsa oraz Oskarsa Kibermanisa. Do niecodziennej sytuacji doszło przy okazji ślizgu ekipy Christopha Hafera. Jeden z jego załogantów - Christian Hammers źle wskoczył do bobsleja, przez co poślizgnął się i nie zdołał się w nim znaleźć. Na szczęście Hammersowi nic się nie stało, ale i tak czwórka Hafera została zdyskwalifikowana.

Podczas drugiego przejazdu załoga Francesco Friedricha potwierdziła swoją dominację i znów uzyskała najlepszy czas ślizgu, co dało pewny triumf. Zmiany zaszły za to na pozostałych miejscach na podium. Na drugie miejsce awansowała czwórka Oskarka Kibermanisa, która do Friedricha straciła 0,28 sekundy. Natomiast najniższy stopień podium padł łupem załogi Justina Krippsa. Niespodziewanie dopiero siódme miejsce wraz z kolegami zajął Johannes Lochner.