Serie A: Sassuolo pokonało Milan na San Siro!
pixabay

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 28.11.2021, 17:00

Sassuolo niespodziewanie pokonało AC Milan na San Siro w czternastej kolejce Serie A. Rossoneri szybko objęli prowadzenie, ale później już tylko goście trafiali do siatki przeciwnika. Podopieczni Stefano Pioliego zajmują drugie miejsce w tabeli. Sassuolo po tej wygranej awansowało na dwunastą pozycję.

Pierwszy kwadrans meczu toczył się w intensywnym tempie, choć brakowało stuprocentowych okazji bramkowych. W 21. minucie Milan wyszedł na prowadzenie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego pomiędzy Brahimem Diazem i Theo Hernandezem dośrodkowywał ten drugi, a jego podanie wykorzystał Alessio Romagnoli, który precyzyjnym strzałem głową umieścił futbolówkę w siatce. Chwilę potem było już 1-1. Giacomo Raspadori zauważył dobrze ustawionego Gianlucę Scamaccę, a ten kapitalnym uderzeniem z dystansu pokonał Mike'a Maignana. Dzisięć minut później goście wyszli na prowadzenie. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Simon Kjaer był autorem bramki samobójczej. Do przerwy byliśmy świadkami emocjonującego widowiska z niespodziewanym rezultatem.

Po zmianie stron przeważającą stroną był Milan, ale nie przekładało się to na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Dwadzieścia minut po rozpoczęciu drugiej części gry Sassuolo podwyższyło wynik. Indywidualną akcją popisał się Domenico Berardi i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. W 77. minucie spotkania Alessio Romagnoli sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję Gregoire Defrela i sędzia nie miał wątpliwości, że należy się czerwona kartka. Rossoneri znajdowali się już w fatalnym położeniu i nie byli w stanie odrobić strat.

AC Milan - Sassuolo 1:3 (1:2)

Bramki: 21' Romagnoli – 24' Scamacca, 33' Kjaer (samobój), 66' Berardi

AC Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi (69' Pellegri), Kjaer, Romagnoli, Theo; Bennacer (61' Tonali), Bakayoko(46' Kessie); Saelemaekers (80' Kalulu), Diaz (46' Messias), Leao; Ibrahimović

US Sassuolo (4-2-3-1): Consigli; Müldür, Ayhan, Ferrari, Kyriakopoulos; Matheus (80' Toljan), Frattesi (80' Harroui); Berardi (80' Traore), Maxime Lopez, Raspadori (90' Chirches); Scamacca (59' Defrel)

Żółte kartki: 53' Bennacer, 54' Hernandez, 71' Tonali, 73' Kjaer – 27' Lopez, 38' Raspadori

Czerwone kartki: 77' Alessio Romagnoli

Sędzia: G. Manganiello