PKO Ekstraklasa: Lech lepszy w derbach Poznania

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 28.11.2021, 17:21

Lech Poznań wygrał derbowe stracie z Wartą Poznań 2:0. Zwycięstwo Lechitom zapewniły bramki Antonio Milicia i Mikaela Ishaka.

Z przebiegu pierwszej połowy zdecydowanie bardziej mogli być zadowoleni gracze w zielonych strojach. Goście skrzętnie realizowali plan nakreślony przez Dawida Szulczka i szczelnie blokowali dostęp do własnej bramki. Gracze Lecha mieli problem, by dostać się w pole karne rywala, co w efekcie nie pozwoliło im stworzyć groźniejszej sytuacji. Tak ową wypracowała sobie Warta. W 16. minucie piłkę w poprzek szesnastki dograł Jakub Kiełb, ta trafiła pod nogi Jaysona Papeau, który bez przyjęcia uderzył na bramkę Filipa Bednarka. Golkiper gospodarzy obronił ten strzał, a fatalnie dobijał Adam Zrelak, wprost do rąk bramkarza.

W drugich czterdziestu pięciu minutach Lech zdominował oponenta z zielonej części miasta. Receptą na złamanie defensywy Warty okazały się dośrodkowania. W 53. minucie po wrzutce Joela Pereiry do siatki trafił Antonio Milić. Niedługo później było już 2:0. Tym razem wysokie podanie posłał Barry Douglas, a akcję wykończył Mikael Ishak. Po kilkuminutowej analizie VAR sędzia uznał gola. Goście ponownie byli blisko zdobycia bramki, ale i tym razem po strzale Mateusza Czyżyckiego górą wyszedł Bednarek. Lech ponownie odskoczył w tabeli Pogoni Szczecin, Warta zaś pozostała w strefie spadkowej.

Lech Poznań - Warta Poznań: 2:0 (0:0)

Bramki: 53' Milić, 64' Ishak

Lech: Bednarek - Pereira (66' Czerwiński), Salamon, Milić, Douglas - Ba Loua (83' Marchwiński), Kvekveskiri, Amaral (75' Ramirez), Karlstrom, Kamiński (75' Skóraś) - Ishak (83' Sobiech)

Warta: Lis - Szymonowicz, Trałka, Ivanov - Grzesik, Kupczak, Kopczyński, Kiełb (62' Kuzimski), Papeau (88' Czyżycki), Czyż (61' Matuszewski) - Zrelak (89' Sangowski)

Żółte kartki: 60' Pereira - 54' Kiełb, 63' Kuzimski, 88' Papeau, 90+3' Szymonowicz

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski