EBLK: zwycięstwo Arki w hicie, Pszczółka pokonana
Dawid Lis

• Data publikacji: 28.11.2021, 20:07

Za nami ósma kolejka Energa Basket Ligi Kobiet. Po niej w lidze nie ma już niepokonanych zespołów. Ostatni z nich, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zdecydowanie przegrał w hicie z Arką Gdynia.

Arka zanotowała w tym sezonie Energa Basket Ligi aż dwa porażki w sześciu meczach, co na tę drużynę jest bardzo słabym bilansem. Mistrzynie Polski podejmowały Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin, która na swoim koncie miała komplet sześciu zwycięstw. Ekipa z Lubelszczyzny objęła prowadzenie 5:0, ale dziewięć kolejnych punktów rzuciła Arka, która przejęła inicjatywę nad meczem. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 27:16. Drugą część gry zespół z Trójmiasta wygrał 30:13 i do przerwy różnica wynosiła prawie 30 punktów. Druga połowa także przebiegała pod dyktando koszykarek Arki, które ostatecznie triumfowały 97:50 i zostały sprawczyniami pierwszej porażki Pszczółki. Aż 26 punktów dla gospodyń zdobyła Morgan Bertsch.

Nie zmieniła się jednak sytuacja z jedyną drużyną, która jeszcze nie wygrała. GTK Gdynia uległo na wyjeździe 65:77 Polonii Warszawa. Po porażce Pszczółki do lidera przybliżyła się Ślęza Wrocław, która pokonała na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec. W pierwszej kwarcie lepsze były gospodynie, ale potem prowadzenie przejęła drużyna ze stolicy Dolnego Śląska. W końcówce Ślęza utrzymała prowadzenie i triumfowała 77:73. Po 20 punktów rzuciły Monika Jasnowska (Ślęza) i Jessica January (Zagłębie).