La Liga: geniusz Viníciusa zapewnił Realowi triumf nad Sevillą
All-Pro Reels/Wikimedia Commons

• Dodał: Przemysław Flis
  • Data publikacji: 28.11.2021, 23:10

W hitowym starciu 15. kolejki lider La Liga Real Madryt podejmował Sevillę FC. Spotkanie dwóch czołowych zespołów hiszpańskiej ekstraklasy rozpoczęło się lepiej dla ekipy z Andaluzji, która objęła prowadzenie po golu Rafy Mira. Podopieczni Carlo Ancelottiego doprowadzili do remisu dzięki trafieniu Karima Benzemy. W końcówce komplet punktów stołecznej drużynie zapewniła bramka Viniciusa Juniora.

"Królewscy" byli faworytem tego spotkania, ale to zespół z Sevilli stworzył pierwszą groźną sytuację w niedzielnym starciu na Estadio Santiago Bernabeu. W 5. minucie po stracie Casemiro drużyna z Andaluzji wyprowadziła szybki atak, jednak wieńczący akcję strzał Ivana Rakiticia był bardzo niecelny. W odpowiedzi niezłą okazję miał Vinicius Jr. Natomiast Brazylijczyk skiksował przy uderzeniu. W 12. minucie goście dosyć niespodziewanie objęli prowadzenie. Marcos Acuna precyzyjnie dośrodkował futbolówkę z rzutu rożnego, a Rafa Mir otworzył wynik precyzyjnym strzałem głową. Chwilę później przyjezdni mieli znakomitą okazję do powiększenia przewagi. Rafa Mir mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale jego pierwsze uderzenie wybili defensorzy Realu, a przy kolejnej próbie znakomitą interwencję zanotował Thibaut Courtois.

W kolejnym fragmencie zespół prowadzony przez Carlo Ancelottiego dłużej utrzymywał się przy piłce, ale nie potrafił przełamać defensywy przeciwników. W 27. minucie Vinicius Junior chciał zaskoczyć golkipera Sevilli, ale Bono zanotował pewną interwencję w tej sytuacji. Kilkadziesiąt sekund później blisko szczęścia był Lucas Ocampos, lecz piłka po uderzeniu Argentyńczyka trafiła w poprzeczkę. W 33. minucie zawodnicy Realu znaleźli drogę do bramki przeciwników. Eder Militao oddał strzał z dystansu, bramkarz popełnił ogromny błąd, a do wypuszczonej piłki dopadł Karim Benzema, wyrównując stan rywalizacji. Tuż przed przerwą po składnej akcji gospodarzy bardzo dobrą okazję miał Marco Asensio, ale futbolówka po jego strzale przeszła nad bramką strzeżoną przez Bono. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po zmianie stron pierwszą szansę mieli zawodnicy Sevilli, jednak bramkarz gospodarzy bez większych problemów poradził sobie ze strzałem Papu Gómeza. W 58. minucie Vinicius Junior posłał precyzyjne podanie do Marco Asensio, ale uderzenie Hiszpana było minimalnie niecelne. Później trwała zacięta walka pełna fauli i nieczystych zagrań. Obie drużyny dążyły do stwarzania zagrożenia po akcjach tworzonych w bocznych sektorach boiska, jednak nie przynosiło to oczekiwanych efektów.

W końcówce zawodnicy Realu Madryt wyraźnie zdominowali rywali, szukając okazji do przechylenia zwycięskiej szali na swoją stronę. Po rzucie rożnym dla Sevilli "Królewscy" wyprowadzili szybki atak, jednak wieńczący go strzał Viniciusa Juniora był bardzo niecelny. Bardzo dobrą szansę miał także David Alaba, lecz piłka po jego strzale przeszła nad poprzeczką. Kluczową akcję gospodarze przeprowadzili w 87. minucie. Vinicius Junior minął Lucasa Ocamposa oraz Gonzalo Montiela i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans golkiperowi Sevilli. W doliczonym czasie Andaluzyjczycy mogli doprowadzić do remisu, jednak Thibaut Courtois świetnie obronił strzał głową Thomasa Delaneya. Ostatecznie "Los Blancos" zwyciężyli 2:1, umacniając się na pozycji lidera hiszpańskiej ekstraklasy.

W następnej kolejce La Liga piłkarze Realu Madryt zagrają na wyjeździe z Realem Sociedad (4 grudnia, 21:00). Wcześniej zmierzą się w zaległym spotkaniu z Atheticiem Club (1 grudnia, 21:00). Z kolei Sevilla FC podejmie Villarreal CF (4 grudnia, 14:00). Przed tym starciem ekipa z Andaluzji rozegra mecz w Pucharze Króla z Córdobą CF (1 grudnia, 19:00).

Real Madryt - Sevilla FC 2:1 (1:1)

Bramki: 33' Benzema, 87' Vinicius Jr. - 12' Mir

Real Madryt: Courtois - Carvajal (90+4' Vazquez), Militao, Alaba, Mendy - Modrić (73' Camavinga), Casemiro, Kroos - Asensio (73' Valverde), Benzema, Vinicius Jr. (90+2' Fernandez).

Sevilla FC: Bono - Montiel (90+1' El Haddadi), Diego Carlos, Kounde, Acuna - Jordan (82' Rodriguez), Rakitić (71' Delaney), Reges - Ocampos (90+1' Idrissi), Mir, Gomez (82' Torres).

Żółte kartki: Kroos, Carvajal, Casemiro - Acuna, Montiel, Ocampos

Sędzia: Jose Sanchez Martinez